Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

7نکته که در خرید ورک استیشن باید بدانید

HPN

فهرست مطالب

7نکته که در خرید ورک استیشن باید بدانید

مرور :
7نکته که در خرید ورک استیشن باید بدانید

 

در دنیای کامپیوتر ها، سیستم های مختلفی با تکنولوژی های متفاوت وارد بازار شده‌اند. ورک استیشن ها از جمله این سیستم ها هستند. برای اینکه یک خرید مناسب داشته باشید باید ویژگی های ورک استیشن را بدانید و یک آشنایی نسبی با این نوع از کامپیوتر های پیشرفته داشته باشید.

اما بعد از آشنایی با ورک استیشن باید به نکات مهمی در هنگام خرید ورک استیشن دقت کنید تا یک انتخاب مناسب و معقول داشته باشید.

معرفی نیاز های خود

قبل از خرید ورک استیشن، باید نیاز های خود را تعریف کنید. ورک استیشن های مختلفی در بازار مانند ورک استیشن فول تاور، مید تاور و مینی تاور وجود دارند که در برند های مختلف عرضه می‌شوند. هر کدام از این ورک استیشن ها قابلیت ها و ویژگی های خود را دارند. به همین علت شما باید نیاز خود را با توجه به زمینه ای که در آن کار می‌کنید بشناسید و خدماتی را که می‌خواهید از یک ورک استیشن دریافت کنید برای خود تعریف کنید. با انجام این کار یک قدم برای خرید ورک استیشن مناسب خود جلو می‌روید. نیاز ها بستگی به حوزه کاری دارد. به عنوان مثال مشاغلی که کار های گرافیکی سنگین و یا محاسبات پیجیده انجام می‌دهند، از ورک استیشن برای سرعت دادن به کار ها می‌توانند کمک بگیرند.

پردازنده گرافیکی قدرتمند

کارت گرافیکی از قطعات مهم در کامپیوتر ها و لپ تاپ ها و به خصوص ورک استیشن ها است. ورک استیشن ها برای اینکه کار های سنگین را انجام دهند از پردازنده های گرافیکی مختلفی استفاده می‌کنند. این سیستم های قدرتمند از پردازنده های گرافیکی Nvidai Tesla ،Nvidai Quadro  و  AMD Fireproپشتیبانی می‌کنند.

7نکته که در خرید ورک استیشن باید بدانید

بسته به کار خود و همچنین بودجه ای که در اختیار دارید ورک استیشن های مختلفی را یافت می‌کنید که هر کدام می‌تواند کارت گرافیکی مختص خود را داشته باشد. اگر در حوزه کاری خود انجام فعالیت های گرافیکی سنگین صورت می‌گیرد، پیشنهاد این است که در خرید ورک استیشن به پردازنده گرافیکی آن توجه زیادی داشته باشید.

حافظه رم بالا

وقتی به سرعت بالای انجام کار ها در سیستم فکر می‌کنیم قطعا یکی از مهم ترین مواردی که در ذهنمان می‌آید حافظه رم سیستم است. سیستم ها و کامپیوتر های قوی از رم های با حافظه بالا استفاده می‌کنند. برای کار با برنامه های سنگین باید حداقل رم سیستم خود 16گیگ باشد. البته اگر بودجه بالایی دارید و می‌توانید هزینه کنید، بهتر است یک ورک استیشن با رم 32 یا 64 گیگ بخرید تا دیگر خیالتان از سرعت بالای ورک استیشن برای انجام کار های سنگین راحت باشد. و همچنین فشار بالای فعالیت های سنگین در رم 32 یا 64 قابل تحمل تر است.

کارت گرافیکی اختصاصی

برخی ورک استیشن ها می‌توانند از دو کارت گرافیکی استفاده کنند. این قابلیت فوق العاده در انجام کار های گرافیکی سنگین و درحوزه های کاری مانند طراحی های سه بعدی تاثیر دارد. با این حال استفاده از دو کارت گرافیکی مصرف انرژی سیستم را بالا می‌برد اما در ازای این مصرف انرژی عکس ها و فایل های ویدیویی با گرافیک بالا با سرعت نمایش داده می‌شوند و مشکلی مانند لگ خوردن در هنگام فعالیت پیش نمی‌آید. این ویژگی باعث بالا رفتن سرعت فعالیت ها می‌شود و ویژگی خوبی برای تیم های تولید محتوا است.

حافظه ورک استیشن

از آن جایی که در کار هایی مانند طراحی های سه بعدی و تدوین ویدیو ها با گرافیک بالا حجم اطلاعات بسیار بالا است، ورک استیشن باید حافظه بالایی داشته باشد. می‌توان از هارد دیسک های مختلفی در ورک استیشن استفاده کرد و یا حتی از یک درایو ssd استفاده کنید. مزیت درایو ssd نسبت به هارد دیسک ها سرعت بالا تر آن ها و همچنین مقاومت بیش‌تر است.

حتی پایین ترین سطح ssd سرعتش تا 5 برابر از هارد دیسک ها بالا تر است. شما می‌توانید در صورت نیاز از یک هارد دیسک و یک ssd به طور همزمان استفاده کنید که باعث افزایش ظرفیت ذخیره سازی و سرعت بالاتر ورک استیشن می‌شود.

توصیه می‌شود در کار هایی مانند تولید محتوا و طراحی های سه بعدی از در یک ورک استیشن هم از ssd و هم از هارد دیسک استفاده کنند؛ زیرا فایل ها و محتوایی که این مشاغل تولید یا طراحی می‌کنند معمولا حجم زیادی را به خود اختصاص می‌دهند و داشتن ssd و هارد دیسک در کنار هم می‌تواند جوابگوی این حجم بالا باشد و سرعت انجام کار ها رو هم افزایش دهد.

پورت های ورک استیشن

داشتن پورت های متعدد و پر کاربرد در سیستم اهمیت زیادی دارد. این ویژگی باعث می‌شود که سیستم به راحتی با دستگاه های مختلف و خارجی ارتباط برقرار کند. در هنگام خرید ورک استیشن مهم است که به تعداد و نوع پورت های آن توجه کنید. یک ورک استیشن برای اینکه بتواند با بیشتر دستگاه ها ارتباط برقرار کند باید پورت های معروف و پر کاربردی مانند USB، HDMI، Thunderbolt و شبکه را داشته باشد. با داشتن پورت های مناسب، ورک استیشن می‌تواند به دستگاه های مختلفی متصل شود. این ویژگی باعث ویژگی مهم تر ورک استیشن یعنی توانایی اشتراک گذاری نرم افزار ها و سخت افزار ها می‌شود. به عنوان مثال با داشتن پورت شبکه یک فرد می‌تواند به راحتی ورک استیشن را به شبکه ای که نیاز دارد وارد کند.

7نکته که در خرید ورک استیشن باید بدانید

سیستم خنک کننده ورک استیشن

از آنجایی که ورک استیشن کار های سنگین و گرافیکی را انجام می‌دهد، قطعات و سخت افزار پیشرفته ای دارد که خیلی سریع گرم و داغ می‌شوند. داغ شدن قطعاتی مانند کارت گرافیکی می‌تواند در دراز مدت آسیب شدیدی به ورک استیشن شما بزند و در نهایت سوختن کارت گرافیکی هزینه زیادی به بار می‌آورد.

با این وجود در هنگام انتخاب و خرید یک ورک استیشن باید به سیستم خنک کننده آن توجه زیادی بشود. یک سیستم خنک کننده خوب می‌تواند تضمین کند تا سال های سال و مدت طولانی از ورک استیشن خود استفاده کنید و عمر قطعاتی مهمی مانند کارت گرافیکی و CPU را افزایش می‌دهد.

اگر ورک استیشن شما سیستم خنک کننده مناسبی نداشته باشد، بعد از چند وقت قطعات مهم آن دچار آسیب می‌شوند. آسیب دیدن قطعات حتی می‌تواند منجر به از دست رفتن ورک استیشن شما شود.

سخن پایانی

ورک استیشن ها در دنیای امروزه از کامپیوتر های پیشرفته محسوب می‌شوند. این سیستم ها باعث بالا رفتن سرعت کار و پردازش فایل های سنگین و همچنین انجام محاسبات سنگین می‌شوند. ورک استیشن ها خدمات بالایی به ما می‌دهند و به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به یک کامپیوتر معمولی دارند. با این وجود برای خرید ورک استیشن باید به نکات مهمی توجه کنیم.

نکاتی مانند نوع پردازنده گرافیکی، حافظه و محل ذخیره سازی، نیازی که داریم، نوع سیستم خنک کننده ورک استیشن و تعداد پورت های آن از شاخص های مهم برای انتخاب یک ورک استیشن به شمار می‌رود. با رعایت کردن این شاخص ها و توجه کافی به آن ها قطعا می‌توانید یک سیستم ورک استیشن مناسب با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید برای خود تهیه کنید.

ورک استیشن می‌تواند شغل شما رو بهبود و توسعه دهد و باعث افزایش فعالیت های حوزه شغلی بشود و به همین ترتیب باعث افزایش درآمد و سود دهی بیش‌تر می‌شود. در هنگام خرید ورک استیشن باید تحقیقات لازم را انجام دهیم و به اطلاعات سطحی و کم اکتفا نکنیم تا یک خرید خوب داشته باشیم.

 

ارسال نظر

اسکرول به بالا

عضویت در خبرنامه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام‌خانوادگی*
علاقمند به دریافت آخرین اطلاعات در...