HPN

فهرست مطالب

چرا باید از ایستگاه‌کاری استفاده کنیم؟

مرور :
چرا باید از ایستگاه‌کاری استفاده کنیم؟

زمانی که صحبت از سیستم‌های محاسبات شخصی می‌شود، ایستگاه‌کاری یا ورک استیشن در یک کلاس منحصربه‌فرد قرار می‌گیرند. باوجود قیمت‌های اولیه‌ای که می‌تواند با رایانه‌های رومیزی رقابت کند. ایستگاه‌های کاری طیفی از عملکرد، قابلیت اطمینان و قابلیت توسعه را ارائه می‌دهند که بسیار فراتر از قابلیت‌های رایانه‌های تجاری استاندارد هستند.

درحالی‌که رایانه‌های شخصی استاندارد می‌توانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند، اما ایستگاه‌های کاری عملکرد فوق‌العاده، قابلیت اطمینان بی‌نظیری و مقیاس‌پذیری وسیعی را به شما ارائه می‌دهند. ایستگاه‌های کاری برای نیازهای کاربرانی که با برنامه‌های حرفه‌ای و فنی، مجموعه داده‌های بزرگ و پیچیده یا مدل‌های پیچیده سه‌بعدی کار می‌کنند طراحی‌شده است.

مقایسه ایستگاه کاری با رایانه شخصی

چیزی که رایانه‌های شخصی ارائه می‌دهندچیزی که ایستگاه‌های کاری ارائه می‌دهند
قدرت اولیه و قابلیت اطمینان
پردازنده‌های مرکزی Intel و AMD درجه PC، حافظه‌های غیر ECC، حافظه‌های ذخیره‌سازی استاندارد SATA و پردازنده‌های گرافیکی درجه مصرف‌کننده
افزایش قدرت پردازشی
• پشتیبانی از پردازنده‌های Intel® Xeon® با انتخاب هسته[1]‌های بیشتر، پهنای باند حافظه[2] بیشتر، حافظه پنهان[3] بزرگ‌تر و فرکانس[4]‌های بالاتر
• پشتیبانی از طیف وسیعی از پردازنده‌های گرافیکی یکپارچه[5] برای راه‌حل‌[6] های دوبعدی و سه‌بعدی
• محاسبات فوق پیشرفته با پشتیبانی از تکنولوژی NVIDIA Maximus برای محاسبه و تجسم هم‌زمان GPU ها
• پورت Thunderbolt تا حداکثر 4 برابر پهنای باند USB 3.0
• پشتیبانی از Z Turbo Drive PCIe SSD برای عملکردی بیش از دو برابر SSD های SATA

ابعاد

Minitower, Microtower, Small Form Factor and Ultra-Slim

قابلیت اطمینان بالا در پروژه‌های مهم
وجود حافظه‌های مموری نوع ECC و گزینه‌های ذخیره‌سازی که از فناوری کلاس سرور استفاده می‌کند و برای عملکرد مناسب در 27 ساعت روز و هفت روز هفته مورد آزمایش و بررسی قرارگرفته است
ویژگی‌های امنیتی استاندارد
پشتیبانی از اقدامات امنیتی نرم‌افزاری داخلی و قفل‌های سخت‌افزاری خارجی
گواهی برنامه حرفه‌ای
برای اطمینان از سازگاری بین ایستگاه‌های کاری و برنامه‌های حرفه‌ای کمپانی‌های مطرح نرم‌افزاری
 طراحی شاسی ماژولار
برای ارتقاء آسان سخت‌افزار توسط کاربر نهایی
 قابلیت توسعه
قابلیت توسعه حداکثر 3 ترابایت حافظه مموری و 48 ترابایت فضای ذخیره‌سازی
 ویژگی‌های اضافی
• ابزارهای نرم‌افزاری برای افزایش بهره‌وری مانند HP Performance Advisor و HP Remote Graphics Software

• چرخه عمر طولانی‌تری نسبت به رایانه‌های تجاری

 

ایستگاه کاری یا ورک استیشن
شکل 1: بخش‌بندی برنامه‌های مناسب رایانه‌های شخصی و ایستگاه‌های کاری

با ورک استیشن عملکرد را به حداکثرهای جدید برسانید

ایستگاه‌های کاری طراحی و مهندسی‌شده‌اند تا نحوه عملکرد پردازنده، حافظه، گرافیک، سیستم‌عامل و اجزای نرم‌افزار کاربردی را در تمام حالات و تنظیمات بهینه کنند. این تمرکز روی کل سیستم، همراه با قدرت کارآمد و راه‌حل‌های خنک‌کننده، به شما کمک می‌کند تا در هر دقیقه از وقت خود کارهای بیشتری را انجام دهید؛ و عملکرد فوق‌العاده بی‌صدا ورک استیشن برای استفاده در محیط‌های اداری آرام بسیار مناسب است.

استفاده از تکنولوژی پردازنده‌های Intel® Xeon®

انتخاب گسترده‌ای از پردازنده‌های Intel Xeon® با کارایی بالا برای برنامه‌های کاربردی ایستگاه‌کاری مورد تأیید و آزمایش قرارگرفته است. پردازنده‌های Intel® Xeon® علاوه بر پشتیبانی از حافظه ECC و افزایش عملکرد نسبت به پردازنده‌های Intel CoreTM قابلیت اطمینان بیشتری را به کاربران می‌دهد. علاوه بر این موضوع، مزایای دیگر شامل سطح فرکانس بالاتر، پهنای باند حافظه بیشتر، انتخاب بیش از چهار هسته و حالت دو پردازنده‌ای در پلتفرم‌های رده‌بالاتر را به کاربران ارائه می‌دهد.

ذخیره‌سازی اطلاعات همانند یک سرور در ایستگاه کاری

رایانه‌های شخصی معمولاً دارای درایوهای SATA با سرعت 5400 یا 7200 دور در دقیقه هستند. درحالی‌که اکثر ورک استیشن از یک گزینه بالاتر از درایوهای SATA یعنی درایوهای 10000 دور در دقیقه و همچنین هارد 10000 و 15000 دور در دقیقه نوع SAS نیز پشتیبانی می‌کنند. که قابلیت اطمینان و عملکرد بهتری را نسبت به درایوهای استاندارد SATA 7200 دور در دقیقه ارائه می‌دهند. همچنین ورک استیشن از مجموعه گسترده‌ای از SSD با ظرفیت، قیمت/عملکرد و گزینه‌های استقامتی گوناگون پشتیبانی می‌کنند.
برای مثال HP Z Turbo Drive یک راه‌حل ذخیره‌سازی SSD مبتنی بر PCIe مقرون به‌صرفه و نوآورانه است که توسط کمپانی HP برای ایستگاه‌های کاری این شرکت ارائه شد. این حافظه ذخیره‌سازی باعث می‌شود تا ایستگاه‌کاری رومیزی HP شما فایل‌های بزرگ را مدیریت کند – و همچنین بوت شدن، محاسبه و زمان پاسخ گرافیکی (حتی با فیلم 4K) را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد. این راهکار بیش از 100 بهبود عملکرد نسبت به SSD SATA و 6 برابر عملکرد سریع‌تر خواندن و نوشتن متوالی بر روی SATA HDD را ارائه می‌دهد.

درباره تفاوت سرور و ایستگاه کاری بیشتر بخوانید…

حافظه ECC برای یکپارچگی داده‌ها

خطاهای حافظه می‌توانند در هرکجا و در هر زمان رخ دهند و منجر به عواقبی فاجعه‌آمیز مانند خرابی سیستم در وسط یک عملیات بحرانی شوند. درواقع، یک ورک استیشن با تنها 4 گیگابایت حافظه ممکن است هر هفته با یک خطا روبرو شود. مطالعات میدانی نشان داده است که بیش از 8 درصد از DIMM ها دچار خطا می‌شوند[1] .

خطاهای تصادفی که بیشتر ناشی از تشعشعات جوی به‌ویژه باران‌های پروتون و نوترون ناشی از تعامل پرتوهای کیهانی با انرژی بالا با جو است، می‌تواند به‌طورجدی یکپارچگی داده‌ها را به خطر اندازد [3]. علاوه بر این، مطالعات میدانی نشان می‌دهد که اثرات محیطی مانند خاک و گرما یا نقص مونتاژ احتمال وقوع خطای حافظه را افزایش می‌دهد[3].
حافظه Error Correct Code (ECC) خطاهای نرم را در سیستم حافظه در حال اجرا تشخیص داده و تصحیح می‌کند. یکپارچگی داده‌های شمارا حفظ می‌کند.

حافظه ECC به‌عنوان یک بخش ‘ممتاز’ در نظر گرفته می‌شود و اغلب فقط در سرورها استفاده می‌شود. بااین‌حال، ایستگاه‌های کاری اغلب دارای حافظه ECC می‌باشند، بنابراین برنامه‌های مهم شما به‌طور روان و بدون خطا اجرا می‌شوند. درنهایت، تمرکز شدید بر قابلیت اطمینان به شما هنگام اجرای برنامه‌های حرفه‌ای در یک ایستگاه‌کاری آرامش بیشتری می‌دهد. می‌دانید که سیستمی دارید که برای کارهایی که انجام می‌دهید طراحی، آزمایش و اثبات شده است.

پشتیبانی از برترین پردازنده‌های گرافیکی جهان

سالانه 100000 ساعت آزمایش بر روی طیف گسترده‌ای از پردازنده‌های گرافیکی نظیر شبیه‌سازی واقعی حجم کاری مشتریان و همچنین تست‌های استرس سخت‌افزار که بسیار بیشتر از استفاده معمول توسط کاربران است، منجر به ارائه درایور‌های باکیفیت بالاتر می‌شود.

روابط قوی کمپانی‌های ارائه‌دهنده ایستگاه‌های کاری با کمپانی‌های NVIDIA، AMD و Intel به آن‌ها کمک می‌کند تا مشکلات احتمالی را به‌سرعت حل کرده و با ارائه میان‌افزار[۱]‌های به‌روزرسانی شده، مشکلات احتمالی کاربران را به‌سرعت حل کنند. به این ترتیب پردازنده‌های گرافیکی ایستگاه‌های کاری علاوه بر طراحی حرارتی و قدرت بهینه، گواهینامه کاربرد گسترده و ضمانت بالاتری را به کاربران ارائه می‌دهند.

نرم‌افزار مشاور عملکرد ایستگاه کاری

نرم‌افزار منحصربه‌فرد کمپانی HP به‌منظور افزایش عملکرد برنامه در ایستگاه‌کاری شما، به شما کمک می‌کند تا سیستم خود را برای هر برنامه جدید و درایوری که نصب می‌کنید پیکربندی، سفارشی‌سازی و بهینه‌سازی کنید.

نرم‌افزار ریموت از راه دور گرافیک HP

آزادی کار از راه دور را درحالی‌که هنوز به نرم‌افزارهای سه‌بعدی یا نرم‌افزارهای قدرتمندی که روی آن‌ها حساب می‌کنید، تجربه کنید. با استاندارد HP Remote Graphics Software (RGS) در هر ایستگاه‌کاری HP، می‌توانید برنامه‌های ورک استیشن مبتنی بر گرافیک خود را هرکجا که می‌خواهید ببرید.

از کارمندان دور کار تا کارگران جاده، از هر رایانه‌ای در هر مکانی به نیروی ایستگاه‌کاری خود دسترسی کامل داشته باشید. با همکاران خود در سراسر دفتر یا سراسر جهان همکاری کنید. با ویژگی‌های پیشرفته تشخیص لمسی در HP RGS 7 می‌توانید به‌راحتی با برنامه‌های کلاس ایستگاه‌کاری توسط تبلت خود، کار واقعی انجام دهید.

بایوس مهندسی شده

بایوس به سازگاری سخت‌افزار کمک می‌کند و با کاهش مصرف برق از طریق حالت استراحت از پیش تعیین‌شده سیستم، تنظیم سرعت فن که حداکثر کارایی عملکرد را دارد و ویژگی‌های مدیریت توان، قابلیت اطمینان ایستگاه کار را افزایش می‌دهد.

تست شده فراتر از استانداردهای صنعت

عموماً کاربران، ایستگاه‌های کاری خود را در سخت‌ترین آزمایش‌ها قرار می‌دهند؛ بنابراین کمپانی‌های ارائه‌دهنده ورک استیشن نیز اجزا این سیستم‌ها را تحت آزمایش‌های دقیق قرار می‌دهند تا عملکرد آن‌ها را در شرایط سخت بررسی کنند. در آزمایشی که سه محوره که در آن فرکانس، ولتاژ و دما متفاوت است، مهندسان محدودیت پردازنده‌ها، حافظه و سایر قسمت‌های سیستم را زیر پا می‌گذارند.

این آزمایش سه محوری از ابزارها و تکنیک‌های اختصاصی استفاده می‌کند و به‌گونه‌ای بر اجزای سازنده تأکید می‌کند که به تشخیص طراحی احتمالی یا ضعف‌های مؤلفه‌ای کمک می‌کند . در غیر این صورت موردتوجه قرار نمی‌گیرد.

در برخی موارد، صلاحیت دقیق آن‌ها قادر می‌سازد تا مسائلی را پیدا کنند که پیش‌تر توسط فروشندگان قطعات نادیده گرفته‌شده است.

این امر شرکت‌های تولیدکننده را قادر می‌سازد تا اجزای بهبودیافته را در سیستم‌های خود به دست آوریم و ادغام کنیم که بسیاری از آن‌ها منحصر به ایستگاه‌های کاری HP هستند. مهندسان HP Workstation در مورد کیفیت متعصب هستند زیرا ما می‌دانیم که کاربران ما نیز چنین هستند

عملکرد در نمایش

همراه مناسب برای ایستگاه‌کاری شما یک صفحه‌نمایش سری ایستگاه‌کاری قدرتمند است که برای کاربران حرفه‌ای که نیاز به‌دقت رنگ برای جریان‌های کاری مهم دارند طراحی و تولیدشده. نمایشگرهای سری ایستگاه‌کاری وضوح تصویر گرافیکی و دقت رنگ بالایی را ارائه می‌دهند تا فیلم‌ها، تصاویر و نقشه‌های فنی با وضوح‌بالا به معرض نمایش گذاشته شوند. این نمایشگرها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند تا علاوه بر دقت رنگ حتی در زوایای وسیع، توانایی همگام شدن تا هشت صفحه را بر عهده بگیرند. این نمایشگرها با ارتفاع، شیب، قابلیت چرخش به طرفین و قابلیت چرخش برای ارگونومی مناسب راحت و آسان باشند

طراحی قابل ارتقا

ایستگاه‌های کاری طیف وسیعی از ویژگی‌های قابل تنظیم را ارائه می‌دهد تا بتوانید به‌سرعت و به‌راحتی ایستگاه‌کاری خود را ارتقا دهید. حافظه بیشتر و کانال‌های ورودی/خروجی سریع‌تر برای برنامه‌های ایستگاه‌کاری و فایل‌های بزرگی که ایجاد می‌کنند بسیار مهم است. ایستگاه‌های کاری با پشتیبانی از طیف وسیعی از اسلات‌های PCI Express، هارددیسک‌ها، درایوهای حالت‌جامد، درایوهای نوری، پیکربندی‌های RAID و محل‌های انعطاف‌پذیر ذخیره‌سازی، برای ارائه حافظه، ذخیره‌سازی و قابلیت افزایش ورودی/خروجی بیشتر طراحی‌شده‌اند.

شاسی ماژولار

از این‌که می‌توانید به‌تنهایی قطعات را عوض کنید یا ارتقا دهید، لذت ببرید. اکثر ایستگاه‌های کاری دارای یک شاسی هوشمند هستند که دسترسی بدون ابزار به داخل بدنه را برای پیکربندی سریع و آسان ارائه می‌دهند.

نهایت قدرت پردازش

در برخی از ایستگاه‌های کاری دو سوکت پردازنده مرکزی و در برخی نیز محل قرارگیری اسلات پردازنده دوم وجود دارد تا در صورت نیاز پردازنده دوم را به آن اضافه کرده و از حداکثر قدرت پردازشی لذت ببرید

حافظه بیشتر، انتظار کمتر

مدل‌های با کارایی بالاتر ایستگاه‌های کاری از یک سیستم فرعی حافظه مقیاس‌پذیر استفاده می‌کنند که تأخیر را کاهش، پهنای باند را افزایش و مصرف برق را کاهش می‌دهد؛ بنابراین ایستگاه‌های کاری را می‌توان با حافظه بیشتر بدون نگرانی از افزایش قابل‌ملاحظه برق مصرفی و سیستم سرمایش پیکربندی کرد.

چرا باید یک ایستگاه‌کاری را انتخاب کرد؟

ایستگاه‌های کاری طوری طراحی‌شده‌اند که خواسته‌های پیچیده و سنگین محیط‌های کاری حرفه‌ای و فنی امروز را برآورده کنند. اگر با مجموعه داده‌های بزرگ و پیچیده یا مدل‌های سه‌بعدی پیچیده کار می‌کنید، خرید ایستگاه‌کاری می‌تواند عملکرد موردنیاز شمارا ارائه دهد. اگر اختلال در فرایند نرم‌افزار برای شما یک امر حیاتی است، ایستگاه‌های کاری قابلیت اطمینان بی‌نظیری را به شما می‌دهد. یا اگر به فضایی برای رشد نیاز دارید، ایستگاه‌های کاری گزینه‌های مقیاس‌پذیری گسترده‌ای دارند. تمرکز شدید بر نوآوری، عملکرد و قابلیت اطمینان چیزی است که سیستم‌های رده ایستگاه‌های کاری به شما ارائه می‌دهند

۱cores

۲memory bandwidth

۳cache

۴frequencies

۵integrated

۶solutions

۷firmware

[1]http://www.cs.toronto.edu/~bianca/papers/sigmetrics09.pdf

[۲]http://www.tezzaron.com/about/papers/soft_errors_1_1_secure.pdf

[۳]http://research.microsoft.com/apps/pubs/default.aspx?id=144888

ارسال نظر

اسکرول به بالا

عضویت در خبرنامه

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام‌خانوادگی*
علاقمند به دریافت آخرین اطلاعات در...