GEFORCE RTX 3090

کارت گرافیک خشن بزرگ

سفارش
هسته تنسور
هسته کودا
باست کلاک
مقدار حافظه
نوع حافظه
3nd Generation
10496
1.70GHz
 24
GDDR6X
NVIDIA CUDA® Cores 10496
Boost Clock (GHz) 1.70
Base Clock (GHz) 1.40
Standard Memory Config 24GB GDDR6X
Memory Interface Width 384-bit
RT Cores 72
Ray Tracing Cores 2nd Generation
Tensor Cores 3nd Generation
NVIDIA Architecture Ampere
Microsoft DirectX® 12 Ultimate Yes
NVIDIA DLSS Yes
PCI Express Gen 4 Yes
NVIDIA® GeForce Experience Yes
NVIDIA Ansel Yes
NVIDIA FreeStyle Yes
NVIDIA ShadowPlay Yes
NVIDIA Highlights Yes
NVIDIA G-SYNC® Yes
Game Ready Drivers Yes
HDMI 2.1 Yes
DisplayPort 1.4a Yes
NVIDIA Encoder  7th Generation
NVIDIA Decoder  8th Generation
Maximum Digital Resolution  7680×4320
Standard Display Connectors  HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a
Multi Monitor  4
Graphics Card Power (W)  350

کارت گرافیک انودیا با معماری آمپر

افزایش توان محاسباتی با معماری آمپر

NVIDIA® TITAN RTX ™ 2ND GENERATION
RT CORES

2X THROUGHPUT
3RD GENERATION

TENSOR CORES
UP TO 2X THROUGHPUT

NEW
SM
2X FP32 THROUGHPUT

قدرت معماری آمپر در ray tracing یا رهگیری پرتو

NVIDIA® TITAN RTX ™ تعداد واحدهای سخت‌افزاری RT در معماری آمپر دو برابرِ معماری تورینگ شده و با این پیش‌فرض، راندمان ray tracing یا رهگیری پرتو نیز تا سطح دو برابر بالاتر از نسل قبلی خواهد بود. همچنین تا جایی که مربوط به محاسبات اعشاری است، واحد‌های FP32 در هر SM هم دو برابر افزایش داشته و RTX 3090 قادر است تا ۳۵ ترافلاپس محاسبات مبتنی بر FP32 را عرضه کند که در مقایسه با RTX 2080 Ti حدود ۲.۶ برابر بیشتر است و با استانداردهای فعلی هم رقمی بسیار شگفت‌انگیز و فوق‌العاده است.

هسته‌ی GPU  قدرتمند در کنار حافظه فوق العاده

هسته‌ی GPU در این کارتِ غول‌پیکر، از تراشه‌ی GA102 با تعداد ۱۰۴۹۶ واحد گرافیکی (CUDA Cores) تشکیل شده که ۸۲ واحد پردازشی مستقل (SM Units) در GPU را در برمی‌گیرد. همچنین حافظه‌ی گرافیکی این کارت دارای عرض باند ۳۸۴ بیتی و ظرفیت بسیار بالای ۲۴ گیگابایتی است. این میزان حافظه‌ی گرافیکی رکوردی جدید محسوب می‌شود و برای اولین بار است که استفاده از این حجم از حافظه‌ی گرافیکی را در یک کارت گرافیک مخصوص بازی شاهد هستیم.

پهنای باند حافظه به لطف استفاده از GDDR6X برای اولین بار در یک کارت گرافیک گیمینگ، به ۹۳۶ گیگابایت بر ثانیه بالغ خواهد شد، سرعتی که قبل از این تنها در کارت‌های سری تایتان و با استفاده از حافظه‌های HBM/HBM2 دست‌یافتنی بود. در هر حال استفاده از ۲۴ تراشه‌ی یک گیگابایتی روی برد بر خلاف تصور قبلی به واقعیت بدل شد و طراحی مدارات را پیچیده کرد، چرا که تعداد فوق‌العاده‌ی ۲۴ تراشه در پشت و روی این برد برای فرآهم کردن ۲۴ گیگابایت حافظه‌ی GDDR6X نصب می‌شود.

عملکرد فوق العاده با طراحی چشم نواز

جدیدترین فناوری ها در RTX 3090

 انویدیا بسته‌ی نرم افزاری DLSS 2.1 با امکانات بیشتر نسبت به DLSS 2.0 را هم معرفی کرده که برخی امکانات جدید مثل قابلیت ارتقای کیفی تصویر در رزولوشن 8K برای کارت فوق قدرتمندی مانند RTX 3090 هم فرآهم می‌شود.فناوری DLSS در نسخه‌ی ابتدایی چیزی بیش از یک تکنیک Image Sharpening معمولی به نظر نمی‌رسید، اما تحول بی‌نظیر ایجاد شده در DLSS 2.0 و اجرا روی هسته‌های Tensor تراشه‌های RTX باعث شد که یکی از بی‌نقص‌ترین تکنیک‌های ارتقای تصویری و upscaling را در بازی‌های ویدیوئی شاهد باشیم. در واقع DLSS 2.0 بسیار از جزئیاتی را که با اِعمال تکنیک TAA روی صحنه محو می‌شوند یا از بین می‌روند را دوباره به تصاویر برمی‌گرداند و در بسیاری موارد کیفیتی حتی بالاتر از اجرای بازی در رزولوشن Native را ارائه می‌کند. بازی Death Stranding یکی از بهترین نمونه‌های پیاده‌سازی تکنیک DLSS 2.0 بعد از بازی Control ساخته‌ی رمدی است که می‌تواند الگوی بی‌مانندی برای مایکروسافت و سونی برای پیاده‌سازی قابلیت‌های مشابه بر مبنای هوش مصنوعی در کنسول‌هایشان باشد.

فناوری DirectStorage در کنار RTX IO، استفاده‌ی واقعی و بدون گلوگاه از سرعت بالای SSD برای حذف یا کوتاه کردن صفحات لودینگ را در بازی‌های پی‌سی فرآهم خواهد کرد و استریم بی‌وقفه و بدون تاخیر بافت‌های کیفیت بالا را مانند آنچه که در نمایش‌های سونی از بازی‌های پلی استیشن 5 شاهد بودیم محقق می‌‌کند.

خنک کننده های جدید انویدیا

انویدیا با طراحی خنک کننده‌ی جدید خود ادعا می‌کند که ۵۵ درصد جریان هوای بیشتری را هدایت می‌کند، ۳ برابر نویز کمتری دارد و ۳۰ درصد کارآمدتر از طراحی‌های قبلی است.در مورد فن‌های موجود در خنک‌کننده هم دو فن وجود دارد که یک فن در قسمت عقب هوا را از جلوی کارت به سمت بالا می‌کشد و یک فن دیگر هوای گرم شده را از داخل کارت و از شیار پشت کیس به بیرون فشار می‌دهد. این طراحی به این معنی است که هوا در قسمت زیر GPU قرار می‌گیرد و از دو مسیر، یا از پشت کارت خارج می‌شود و یا اگر پردازنده خنک‌کننده‌ی مستقل داشته باشد، به خنک‌‌کننده‌ی CPU دمیده می‌شود. با در نظر گرفتن این تغییر طراحی، ممکن است خنک‌کننده‌های مدار بسته‌ی مایع از این پس کارایی و راندمان بهتری نسبت به خنک‌کننده‌های برجی شکلِ بزرگ داخل کیس داشته باشند، چرا که دمیده شدنِ حرارت کارت گرافیک به برج خنک‌کننده، باعث افزایش دمای محیطی و در نتیجه کاهش راندمان آن خواهد شد.

NVIDIA NVLINK

پل TITAN RTX NVLINK

یک اتصال دهنده کوچکتر و جدید برای اتصال دو کارت گرافیک سری 30 NVLink SLI که با حداکثر دقت بصری و عملکرد حرارتی بهتر در حداکثر وضوح تصویر می توانید روی بهره ببرید.

هم اکنون سفارش دهید

NVIDIA GEFORCE RTX 3090

سفارش