اگر شما یک فتوشاپ کار حرفه ای هستید و توسط این نرم افزار کارهای سنگینی انجام می دهید احتمال آن وجود دارد که با کندی فتوشاپ به دلیل حافظه ی رم کم مواجه شده باشید.

در ادامه ی این پست قصد داریم تنظیمات رم (Ram) در فتوشاپ و روش افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار را آموزش دهیم.
برای ورود به تنظیمات رم (Ram) در فتوشاپ از زبانه Edit در بالای صفحه گزینه ی Preferences را انتخاب کرده و سپس از لیست باز شده، روی گزینه Performance کلیک کنید.
در پنجره ی باز شده قسمتی با عنوان Memory Usage وجود دارد که می توانید با استفاده از گزینه های موجود در آن مقدار حافظه ی رم اختصاص داده شده به فتوشاپ را تغییر دهید.

در این قسمت، بخشی برای نمایش کل حافظه رم موجود (Available RAM) وجود دارد. بخش دوم مقدار حافظه ی ایده آل برای اختصاص دادن به نرم افزار (Ideal Range) مشخص شده است.

اما در کادر موجود در بخش سوم با عنوان Let Photoshop Use می توانید مقدار حافظه ی رم مورد نظر خود را برای اختصاص به فتوشاپ با توجه به بخش Available RAM و برحسب مگابایت وارد نمایید.

شما می توانید این مقدار حافظه را افزایش یا کاهش دهید اما هرچه مقدار حافظه رم را برای فتوشاپ افزایش دهید، سرعت کارکرد فتوشاپ افزایش یافته و احتمالا سرعت فعالیت های جانبی که در کامپیوتر یا لپ تاپ شما انجام می شود هنگام اجرای فتوشاپ کاهش می یابد.

پس از آن برای ذخیره تغییرات OK را بزنید.