رنگ آبی هارد وسترن

هارد آبی همان هارد اولیه برند وسترن می باشد که کاملا مناسب برای کاربری های روزمره و متناسب با بسیاری از نیازهای کاربران می باشد ضمن این که قیمت و سرعت مناسبی دارد که برای هارد اولیه کامپیوترهای رومیزی ، لپ تاپ ها و برخی Xbox ها مورد استفاده قرار می گیرد و در مدل های بروز تر در این رنگ هارد اطلاعات در یک مرکز متراکم شده اند تا سرعت دست یابی به اطلاعات بالاتر رود.

رنگ سبز هارد وسترن

از آنجایی که سبز نماد طبیعت است , رنگ سبز هارد وسترن با هدف فضای ذخیره ساز به صورت بهینه طراحی شده است. این هارد کم مصرف و بی سر و صدا با قیمت مناسب برای آرشیوسازی و ذخیره کردن اطلاعاتی همچون موسیقی و عکس و فیلم بر روی یک هارد ثانویه می باشد .این رنگ هارد مناسب استفاده ی مداوم از دیتا نیست و و به همین دلیل برای کارهای محاسباتی همراه با پردازش توصیه نمی شود. همچنین برای لپ تاپ ها نیز هارد مناسبی نیست زیرا در مواقع عدم استفاده از هارد, سرعت چرخش پایین آمده تا مصرف را به حداکثر بهینه بودن برساند.

رنگ مشکی هارد وسترن

هاردهای مشکی که کارایی بالایی دارند عموما برای کارهای محاسباتی و سرعتی مثل بازی‌ها مناسب هستند.این رنگ هارد بالاترین Performance را در میان هارد های وسترن داراست یعنی سرعتی بالا در خواندن و نوشتن اطلاعات که مناسب برای کارهایی با نیاز به سرعت بالا مانند بازی های Xbox ، امور پردازشی و محاسباتی ، بوت سریع ویندوز و … می باشد و در این هارد لرزش و سروصدای هارد نسبت به هارد آبی به حداقل رسیده تا نهایت لوکس بودن و کلاس کاری در آن حفظ شود.

رنگ قرمز هارد وسترن

رنگ قرمز هارد وسترن با هدف استفاده کلی درفضای ذخیره سازی NAS طراحی شده است. این نوع از هارد‌های  وسترن به علت توانایی  کار کردن شبانه روزی بدون عیب و ایراد برای استفاده در شبکه طراحی شده است و با توجه به این که حجم بالایی دارد در ذخیره سازی دیتا انواع فیلم و عکس کاربرد بالایی دارد و مناسب برای استفاده در سیستم های تحت شبکه NAS و RAID می باشد و امنیت حفظ اطلاعات در این رنگ هارد بالا است.رنگ قرمز هارد وسترن در دو نوع Wd Red و Wd Red Pro موجود است و فرق Red Pro تنها در افزایش حافظه کش و افزایش سرعت آن می باشد.

رنگ بنفش هارد وسترن

رنگ بنفش هارد وسترن با هدف ذخیره سازی 24 ساعته طراحی شده اند. این رنگ مناسب برای مراکز مانیتورینگ و دوربین های مداربسته NVR و DVR می باشند که تمام 24 ساعت شبانه روز در حال ضبط و ذخیره فیلم است و در دو نوع در بازار موجود است. Purple که تا 32 دوربین مدار بسته را ساپورت می کند و مناسب مراکز کوچک خانگی ، ادارات و سیستم های نظارتی می باشد و  Purple NV که تا 64 دوربین ساپورت می کند و مناسب سیستم های مدار بسته تحت شبکه می باشد.

رنگ طلایی هارد وسترن

اما آخرین محصول در سری محصولات وسترن رنگ طلایی هارد وسترن است که حرفه ای ترین نسل ذخیره سازی اطلاعات می باشد و در سری کاربردی NAS قرار می گیرد و مناسب برای استفاده در دیتا سنتر ، ذخیره سازی و سیستم های پردازنده محاسباتی است.این رنگ هارد وسترن به دلیل وجود دو پردازنده و کنترل دقیق بهترین انتخاب برای ذخیره سازی حرفه ای در سیستم های RAID است که سرعت و حافظه کش بالایی دارد و با داشتن محافظ لرزشی در رده ی  پرقدرت ترین هاردهای وسترن قرار میگیرد.