کمپانی ای‌ام‌دی سرانجام قصد دارد تا کارت گرافیک رده ورودی RX 5300 را برای سیستم‌های رومیزی و پلتفرم دسکتاپ عرضه کند، اما هنوز مشخص نیست که آیا این سخت‌افزار در اختیار کانال‌های AIB برای فروش نیز قرار می‌گیرد و یا به‌صورت انحصاری فقط در قالب محصولی OEM عرضه می‌شود. این کارت گرافیک برای اولین بار در دیتابیس نرم‌افزار Geekbench تحت عنوان رمز AMD 7340:CF مشاهده شده و از جانب یکی از کاربران به نام کوماچی انساکو به عنوان کارت گرافیک RX 5300 (نسخه غیر قابل حمل) شناسایی شده است.

کارت گرافیک جدید و تازه‌نفس مشاهده شده در بنچمارک نرم‌افزار OpenCL به عنوان یک تراشه گرافیکی مبتنی بر 24 واحد محاسباتی (تعداد 1536 پردازشگر جریانی) معرفی شده است. نسخه موبایل این کارت گرافیک که تحت عنوان RX 5300M شناخته می‌شود سه گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR6 را با رابط 96 بیت برای مصرف‌کنندگان به ارمغان آورده است. به نظر می‌رسد که نسخه دسکتاپ کارت گرافیک نیز از پیکربندی یکسانی در بخش حافظه ویدئویی برخوردار می‌باشد. از جمله دیگر مشخصات فنی این کارت گرافیک رده ورودی می‌توان به استفاده از یک تراشه Navi 14 با فناوری ساخت 7 نانومتر در طراحی آن اشاره کرد. این پردازشگر گرافیکی پیشتر در ساخت کارت‌های گرافیک سری RX 5500 نیز مشاهده شده است.

کارت‌های گرافیک رده ورودی به دلیل توانایی مطلوب خود در پاسخ‌گویی به نیازهای روزمره در میان کاربران از جایگاه مخصوص به خود برخوردار می‌باشند. کارت‌های گرافیک این‌چنینی، برخلاف محصولات رده میانی و پیشرفته از قدرت بالایی در اجرای بازی‌های رایانه‌ای بهره نبرده و لذا در مباحث گیمینگ مطرح نمی‌باشند، اما برای استفاده معمولی یک انتخاب ایده آل به شمار رفته و صرفه‌جویی قابل توجهی را در میزان هزینه پرداختی می‌توانند صورت دهند.