امروز TechPowerUp نگارش تازه‌ای از برنامه محبوب و کاربردی GPU-Z را قابلیت‌ها و توانایی‌های جدید منتشر کرد. در ادامه همین نوشتار می‌توانید ضمن اطلاع از تغییرات GPU-Z 2.32.0، آن را دانلود کنید.

در برنامه GPU-Z 2.32.0 حالا حسگرهای سنجش مصرف انرژی به ازای هر ریل یا شاخه به طور جداگانه نمایش داده می‌شوند. برای نمونه امکان سنجش انرژی مصرفی از کانکتور PCIe، انرژی مصرفی از شکاف PCIe، انرژی مصرفی از درگاه USB-C و انرژی مصرفی قطعه سیلیکونی پردازنده گرافیکی در کنار برخی دیگر از حسگرها وجود دارد.

قابلیت جدید و کاربردی دیگر، امکان تشخیص stepping های مختلف پردازنده‌های نسل دهمی Comet Lake-S است. حالا با GPU-Z می‌توان stepping های Q0 و G1 پردازنده‌های نسل دهم اینتل را تشخیص داد که در مواقع خرید یا فروش پردازنده سودمند است.

همچنین در این نگارش پشتیبانی از پردازنده‌ها گرافیکی مجتمع نسل دهمی اینتل، (AMD Radeon Pro W5700X ،WX 4170 ،NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti (mobile و نسخه 32 گیگابایتی Tesla V100S-PCIe وجود دارد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، پشتیبانی از آپدیت ماه مِی ویندوز 10 نیز اضافه شده است. از دیگر تغییرات این نگارش، می‌توان به رفع مشکل در خوانش WDDM 2.7 برای پردازنده‌های گرافیکی AMD اشاره کرد. برای دانلود GPU-Z 2.32.0 کلیک کنید.