به زودی با مینی کامپیوترهای کوچک Phantom Canyon کمپانی «اینتل» می‌توانید سنگین‌ترین بازی‌ها را اجرا کنید. پس از انتشار اولین بنچمارک از یک کامپیوتر کوچک Intel NUC، اینک مشخصات فنی این محصول قدرتمند اما در عین حال کوچک، در حالی منتشر شده است که ظاهراً زمان چندانی به عرضه و معرفی جهانی آنها باقی نمانده است.

شرکت «اینتل» چند مینی کامپیوتر متفاوت را در قالب خانواده NUC به تولید می‌رساند که همواره با سخت افزارهای جدید به‌روزرسانی شده اما این بار شاهد یک تحول خاص در سری فانتوم کنیون هستیم. پایگاه داده 3DMark Time Spy یک مینی کامپیوتر جدید Phantom Canyon NUC 11 Extreme را با پردازنده Core i5 از خانواده Tiger Lake-U، لیست کرده است.

این کامپیوتر کوچک که برای بازی و پردازش‌های نسبتاً سنگین طراحی شده است، از کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti با 6 گیگابایت حافظه GDDR6 بهره می‌برد. پردازنده مورد استفاده از سری مدل‌های فوق کم مصرف اینتل، دارای توان حرارتی 28 وات بوده و از 4 هسته به همراه 8 رشته بهره می‌برد. بیشینه فرکانس این پردازنده 10 نانومتری، 4.4 گیگاهرتز است. در نتیجه به نظر می‌رسد که اینتل مشکل فرکانس‌های بالا در پردازنده‌های 10 نانومتری خود را حل کرده است.

به گفته منابع معتبر، مینی کامپیوترهای جدید Phantom Canyon NUC 11 Extreme با کارت‌های گرافیک متفاوت، از جمله RTX 2070 Super Max-Q معرفی خواهند شد. با توجه به امتیازهای دریافتی این کامپیوتر، می‌توان گفت که پردازنده 4 هسته‌ای Tiger Lake-U مورد استفاده در آن نمونه مهندسی بوده و در نمونه نهایی شاهد عملکردی بالاتر خواهیم بود. کارت گرافیک GeForce GTX 1660 Ti مورد استفاده در کلاس لپ تاپ بوده و دارای توان حرارتی 80 وات است.

این مینی کامپیوتر در بنچمارک 3DMark Time Spy موفق به کسب امتیاز 5.335 شده و در بنچمارک Geekbench 4 نیز آزمون Open CL را با کسب امتیاز 190.273 به پایان رسانده است. پیش‌بینی می‌شود که مینی کامپیوترهای قدرتمند Phantom Canyon در نیمه دوم سال 2020 وارد بازارهای جهانی شوند؛ در نتیجه تا پیش از ورود آنها، اینتل پردازنده‌های جدید تایگر لیک را معرفی کرده و آنها را جایگزین سری Ice Lake می‌کند.