هنوز مدت زمان زیادی از آشنایی با پردازنده‌های سری Comet Lake کمپانی اینتل نگذشته است که جدیدترین اخبار حکایت از عرضه پردازشگرهای دیگری تحت عنوان Jasper Lake دارند! آخرین بنچمارک‌های در حال چرخش در سطح اینترنت اشاره به تراشه‌ جدیدی از کمپانی اینتل دارند که عنوان Jasper Lake را از جانب سازندگان خود دریافت کرده است. اطلاعات جدید به لطف یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر به نام Rogame_ منتشر شده است که رکوردهای ثبت شده در دیتابیس نرم‌افزار 3DMark را جستجو کرده و نتیجه یافته‌های خود را با همگان به اشتراک گذاشته است.

اطلاعات منتشر شده نشان‌دهنده یک تراشه چهار هسته‌ای ساده می‌باشند که اسم رمز Jasper Lake را به خود اختصاص داده و همراه با 32 گیگابایت حافظه اصلی DDR4 قرار گرفته است. این داده‌های جزئیات چندانی را نمایانگر نمی‌باشند، اما فرد منتشر کننده اطلاعات اظهار داشته است که تراشه جدید و تازه‌نفس کمپانی اینتل از یک پردازشگر گرافیکی مجتمع Gen11 نیز برخوردار است که برای یک پردازنده ارزان قیمت و کم‌مصرف در نوع خود منحصر به فرد می‌باشد.

فرکانس مرجع تراشه Jasper Lake جدید مشاهده مقدار نامی 1.1 گیگاهرتز می‌باشد که افزایش آن به 1.12 گیگاهرتز در حالت بوست به انجام می‌رسد. البته باید خاطر نشان که افزایش فرکانس (احتمالاً نزدیک به 3 گیگاهرتز) در زمان عرضه محصول نهایی انجام می‌پذیرد. انتظار می‌رود که این پردازنده تراشه‌ای از خانواده پردازشگرهای سلرون و یا پنتیوم باشد، اما ممکن است با یک تراشه بسیار بهینه Atom نیز رو به رو باشیم. با توجه به وضعیت فعلی کمپانی اینتل، انتظار می‌رود تا طراحی پردازنده مشاهده شده بر مبنای فناوری ساخت 10 نانومتر انجام پذیرفته و ساختار زیرمعماری خود را از پردازشگرهای سری Gemini Lake به ارث بگیرید.