AMD سرانجام از کارت گرافیک ایستگاه کاری Radeon Pro W5500 رونمایی کرد. این کارت کارایی و قابلیت‌های پیشرفته مورد نیاز تولید کنندگان و معماران، مهندسان و سازندگان حرفه‌ای را فراهم می‌کند. AMD همچنین گرافیک AMD Radeon Pro W5500M را نیز معرفی کرد که طراحی و بهینه شده تا نیرو بخش ایستگاه‌های کاری قابل حمل با کارایی بالای نسل بعدی باشد.

امروزه طراحی و مهندسی مرزهای اپلیکیشن‌های حرفه‌ای طراحی را کنار می‌زند. این افراد حرفه‌ای که از دستگاه‌های قابل حمل بهره می‌برند، معمولا از چندین اپلیکیشن حساس به گرافیک به شکل همزمان استفاده می‌کنند که نیاز است هیچ افت عملکردی در تصویر کردن، بازبینی و تعامل با طراحی‌های خود به شکل Real Time نداشته باشند.

گرافیک‌های AMD Radeon Pro W5500 از معماری با کارایی بالا و بهینه AMD RDNA، تکنولوژی ساخت 7 نانومتری، حافظه‌های سریع GDDR6، پشتیبانی از PCI Express 4.0 و قابلیت‌های نرم افزاری پیشرفته بهره می‌برند. با گسترش خانواده گرافیک‌های با کارایی بالای حرفه‌ای AMD، آنها عملکردی فوق العاده را در اپلیکیشن‌‌ها ارائه می‌دهند، پایداری سختی داشته و مصرف انرژی عالی دارند. به علاوه کارت گرافیک AMD Radeon Pro W5500 کارایی چند وظیفگی خارق العاده‌ای را حتی در سخت‌ترین شرایط مانند زمانی که کاربر قصد دارد توسعه طراحی خود را ادامه دهد در حالی که یک رندر در پس زمینه پردازش می‌شود، فراهم می‌کند.

طراحان و مهندسان نیازمند یک راه حلی گرافیکی حرفه‌ای هستند تا کارایی و بهره وری را ارائه دهد که چالش‌های خاص امروزی را رفع کند. هیچ چیز بیشتر از یک ضرب الاجل استرس زا نیست و گرافیک‌های حرفه‌ای AMD عملکرد خود را زمانی که شما بیشترین نیاز را به آنها دارید، حفظ می‌کنند. کارت گرافیک AMD Radeon Pro W5500 بهره وری بی نظیر و عملکردی عالی را در اپلیکیشن‌های طراحی دو بعدی و سه بعدی ارائه خواهد داد که به کاربران اجازه می‌دهد بهتر بتوانند با طراحی‌های خود به شکل لحظه‌ای تعامل کنند یا آنها را به تصویر بکشند تا بدین گونه روند کاری آنها بهبود یافته و به حداکثر بهره وری برسند. Scott Herkelman از مدیران AMD

کارت گرافیک AMD Radeon Pro W5500 و گرافیک Radeon Pro W5500M باعث می‌شوند که نحوه انجام کار توسط تیم‌های مسئول پروژه با فراهم کردن تجربه‌ای غوطه ور و همزمان برای طراحی کانسپت‌ها بهبود یافته تا تصمیم‌هایی سریع و بهتر اتخاذ شوند.