یک بنچمارک Geekbench لو رفته برای پردازنده عرضه نشده Intel Ice Lake سرور نشان از کارایی بسیار بالاتر آن دارد. یک نمونه سرور 12 هسته‌ای (نمونه مهندسی) در عملکرد چند رشته‌ای توانسته به اندازه یک مدل 24 هسته‌ای Cascade Lake قدرتمند ظاهر شود.

این لیست Geekbench لو رفته توسط InstLatX64 مشاهده شده که تایید می‌کند اینتل مشغول کار روی پردازنده‌های 10 نانومتری سرور Ice Lake به عنوان بخشی از لاین آپ سرور خود است. مدلی که در اینجا مشاهده شده یک نمونه دو سوکته با 12 هسته 24 رشته پردازشیست. پردازنده مذکور موفق شده امتیاز عالی 27926 را در تست چند رشته‌ای کسب کند. این تقریبا به اندازه مدل 24 هسته 48 رشته Cascade Lake Xeon Gold 6226 با امتیاز 32937 است. مدل 10 نانومتری Intel Ice Lake عملکردی تقریبا یکسان را با نصفه همان هسته‌ها از خود بجای گذاشته.

نکته قابل توجه اما در این میان اینجاست که پردازنده جدید چنین امتیازی را با حداکثر فرکانس 2.7 گیگاهرتز بدست آورده. نمونه‌های مهندسی معمولا فرکانس پایین‌تری از مدل‌هایی که عرضه می‌شوند، دارند. با توجه به این که Ice Lake با نود 10 نانومتری تولید می‌شود، ما انتظار داریم که Ice Lake Xeon در محدوده فرکانس 3 گیگاهرتز فعالیت کند.

Cascade Lake Xeon Gold فرکانس توربو 3.5 گیگاهرتزی (روی تمام هسته‌ها) دارد. حتی با این وجود و با هسته‌های دو برابر این مدل با اختلاف نه چندان زیاد نمونه مهندسی Ice Lake را شکست داده. پردازنده‌های سرور AMD EPYC Rome راه خود را به بازار سرور به شکل پیوسته ادامه می‌دهند. با توجه به گزارشات مربوط به فضل چهارم 2019، تیم قرمز توانسته سهم بازار سرور سال به سال خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. چنین چیزی بخاطر لاین آپ فعلی 14 نانومتری Intel Xeon بدست آمده که توان بیشتری را مصرف کرده و قیمت بالاتری به ازای هر هسته در مقایسه با AMD ارائه می‌دهد.

طراحی چیپ اینتل (تنها یک die) بدین معناست که هسته‌های بیشتر قیمت تولید فزاینده‌ای دارند. اگر اینتل بتواند مدل‌های Ice Lake Xeon را به بازار ارائه دهد و کارایی بیشتر با هسته‌های کمتر را فراهم کند، این می‌تواند جاه طلبی AMD در بخش سرور را نیز دگرگون کند، حتی با وجود این که آنها مشغول آماده سازی EPYC Milan هستند.