اینتل در حال آماده سازی عرضه سری جدیدی از پردازنده‌های Comet Lake U برای لپ تاپ‌هاست که به شکل ویژه برای لپ تاپ‌های تجاری توسعه می‌یابند، زیرا از قابلیت vPro برخوردار هستند. قدرتمند‌ترین چیپ Comet Lake یعنی Intel Core i7 10810U از طریق صفحه محصول ThinkPad X1 Carbon 2020 رونمایی (غیر رسمی) شده است.

زمانی که لنوو از نسل هشتم ThinkPad X1 Carbon در CES رونمایی کرد، بسیاری از کاربران کمی گیج شدند، چرا این ThinkPad متعلق به سال 2020 از پردازنده‌های 10 نانومتری Intel Ice Lake استفاده نمی‌کند؟ بالاخره چیپ‌های 10 نانومتری Ice Lake بهره وری انرژی و قدرت بیشتری در زمینه گرافیکی از نمونه‌های 14 نانومتری Comet Lake دارند.

دلیل آن بسیار ساده است، در میان تفاوت‌های کلیدی لپ‌ تاپ‌های مصرف کننده و لپ تاپ‌های تجاری مانند ThinkPadهای لنوو، قابلیت مدیریت کردن و قابلیت‌های امنیتی دستگاه برای مشتریان سازمانی بیشترین اهمیت را دارند. یکی از این قابلیت‌ها Intel vPro می‌باشد که نه تنها در چیپ‌های Ice Lake وجود ندارد، بلکه در آینده نیز ظاهرا قرار نیست به آنها اضافه شود. با این حال نمونه‌های vPro سری Comet Lake نیز هنوز در بازار حضور ندارند.

اما این موضوع به زودی تغییر می‌کند. صفحه محصول Lenovo ThinkPad X1 Carbon 2020 از پردازنده جدید Comet Lake U یعنی Intel Core i7 10810U پرده برداری کرده است. این چیپ 14 نانومتری به نظر می‌رسد تشابه زیادی با مدل فعلی Intel Core i7 10710U داشته باشد. هر دو از شش هسته و فرکانس‌های یکسان بهره می‌برند، البته اگر لیست لنوو صحیح باشد. فرکانس پایه 1.1 گیگاهرتز و توربو 4.7 گیگاهرتز. تنها تفاوت ظاهرا همان قابلیت vPro خواهد بود.

زمان دقیق عرضه این پردازنده در حال حاضر نامشخص است. با این حال می‌توانیم تصور کنیم با زمان منتشر شدن Lenovo ThinkPad X1 Carbon هم زمان باشد. در آن زمان ما می‌توانیم انتظار لپ تاپ‌های تجاری زیادی با این پردازنده‌ها را داشته باشیم. به نظر می‌رسد لپ تاپ‌هایی با برند Lenovo ThinkPad و Dell Latitude و HP EliteBook حداقل تا سال 2021 همچنان به پردازنده‌های 14 نانومتری محدود باشند.