وسترن دیجیتال، کمپانی معروف سازنده درایوهای ذخیره ساز دست به بروزرسانی برخی محصولات خود در بعضی از دسته بندی ها زده است. این اقدام شامل معرفی دو هارد دیسک جدید 14 ترابایتی Red و Red Pro و یک محصول کاملا جدید که اس اس دی Red SA500 نام دارد میشود.

  • اس اس دی Red SA500

به واسطه افزایش نیاز کاربران به سرعت بالا و همچنین بالاتر رفتن ظرفیت اتصال به شبکه با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه، وسترن دیجیتال لازم دانسته است که یک ذخیره ساز با حافظه فلش را برای دستگاه های NAS (ذخیره سازی در شبکه)  برای کاربران خانگی و تجاری تدارک ببیند. اس اس دی جدید Red SA500 حافظه ای جامد بر پایه ساتا است که به منظور رقابت با اس اس دی IronWolf 100 NAS شرکت سیگیت پا به میدان گذاشته است. این اس اس دی گزینه ای مناسب از نظر سرعت و مقاومت بالا می باشد که میتواند از پس خواندن و نوشتن اطلاعات سنگین در 24 ساعت هفته بر بیآید.

این محصول در هر دو فرم فاکتور 2.5 اینچی 7 میلی متر و M.2 2280 تولید شده و رنج ظرفیتی آن از 500 گیگابایت آغاز و تا 4 ترابایت ادامه دارد که در بالاترین ظرفیت فقط در اندازه 2.5 اینچی وارد بازار میشود. در حال حاضر این محصولات به صورت محدود وارد بازار شده اما در ماه نوامبر به طور گسترده تری عرضه خواهند شد.

  • هاردهای 14 ترابایتی Red و Red Pro

علاوه بر اس اس دی های جدید، وسترن دیجیتال سری هاردهای Red خود را با نسخه 14 ترابایتی بزرگتر از قبل کرده است. این هاردها نیز از ماه نوامبر به طور گسترده در بازار قابل دسترس خواهند بود و مناسب برای کارکرد دائم در طول هفته هستند. هارد دیسک 14 ترابایتی وسترن دیجیتال Red با پارت نامبر WD140EFFX برای NAS های دارای حداکثر 8 محفظه طراحی شده است و برای محیط های خانگی و اداره جات کوچک نیز مناسب است. سرعت این هارد 5400 دور بر دقیقه و میزان تحمل بارگذاری اطلاعات در طول سال 180 ترابایت عنوان شده است. این محصول با گارانتی 3 ساله روانه بازار میشود.

هارد دیسک جدید Red Pro با ظرفیت مشابه و پارت نامبر WD141KFGX با سرعت 7200 دور بر دقیقه کمی سریعتر از مدل معمولی است. این مورد برای کسب و کارهای بزرگ و NAS های دارای تا 24 محفظه مناسب است. Red Pro مجهز به فناوری 3D Active Balance Plus است و به منظور افزایش پایداری به فناوری NASware 3.0 تجهیز شده است.