HPN یک گام جلوتر از دیگران باشید

پردازنده گرافیکی اینتل، هیجانی برای گیمر ها

پردازنده گرافیکی اینتل

در هیاهوی کامپیوتکس 2021، راجا کادوری، معمار ارشد گرافیک شرکت اینتل یک GPU جدید و پرچمدار را با DG2 Xe-HPG به نمایش درآورد. در ادامه با پردازنده گرافیکی جدید اینتل DG2 Xe-HPG آشنا شوید.

راجا کادوری که در سال‌های اخیر AMD را به مقصد Intel ترک کرده بود، در حساب توییتر خود تصویری از یک GPU جدید را به نام DG2 Xe-HPG منتشر کرد. این تراشه قلب تپنده پردازنده گرافیک جدید اینتل است که با توجه به مشخصات، یک پرچمدار خواهد بود. DG2 Xe-HPG از 512 واحد Execution Unit بهره برده و 4096 هسته را به همراه دارد.

جالب است بدانید که این پردازنده گرافیک با حداکثر 16 گیگابایت حافظه گرافیکی نوع GDDR6 همراه خواهد بود؛ این احتمال وجود دارد که اینتل یک نسخه 8 و یک نسخه 16 گیگابایتی را از آن معرفی کند. راجا کادوری تأیید می‌کند که توسعه DG2 همچنان ادامه داشته در حال ایجاد بهینه سازی هایی در بخش اجرای بازی‌ها است.

خانواده DG2 با 5 پردازنده گرافیک همراه می‌شوند؛ یک مدل با 128 واحد EU، یک مدل با 384 و یک مدل پرچمدار با 512 واحد EU جزو مدل‌هایی هستند که تا کنون بسیاری از اطلاعات آنها منتشر  شده است. نسخه 512 واحدی هم در بخش دسکتاپ و هم در بخش لپ تاپ‌های گیمینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. توان کلی این پردازنده گرافیک (TGP) به 120 وات می‌رسد که برای یک کارت گرافیک در این رده رقم مناسبی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید