چرا مهندسین و متخصصین ایستگاه های کاری را انتخاب میکنند ؟

واژه ی ایستگاه کاری “workstation” اغلب به رایانه‌ی همه کاره ای اطلاق می شود که برای استفاده یک نفره و چند نفره طراحی شده و نسبت به رایانه‌های خانگی عملکرد بسیار بالا تری، به خصوص در رابطه با گرافیک، قدرت پردازش و توانایی اجرای چند برنامه در آن واحد ارایه می دهد. مشخصات منحصر به فرد ایستگاه های کاری برای هرنوع کاربردی به گونه ای قرار داده شده تا بتوانند برترین راه حل های محاسبات با بالا ترین حد کارایی را ارائه و قابل تعامل با آرایه وسیعی از برنامه های کاربردی باشند .

سیستم هایی که توسط شرکت های سازنده ی ایستگاه های کاری تولید می شوند، اغلب از حجم بالایی از سیستم ذخیره سازی ،آخرین مدل شتاب دهنده های 3D، یک یا چند  پردازنده‌ 64 بیتی  فوق قدرتمند، حافظه ی RAM بالا و سیستم خنک کننده ی مناسب استفاده می کنند. علاوه بر این شرکت های سازنده، طرح های تعمیر یا جایگزینی مناسبی را ارایه می دهند.

این واقعیت که هر قسمت از ایستگاه های کاری بسته به نیاز بسیار قابل تغییر است، خود تصمیم گیری برای خرید یک ایستگاه کاری را دشوار می کند.

شرکت اچ پی ان  به عنوان ارائه دهنده ابر رایانه های کمپانی های پیشرو در جهان ,  تنها بر روی سیستم هایی که یک تجربه نهایی در هر نرم افزار حرفه ای ارائه میکنند متمرکز می باشد.  مهندسین ما به شما کمک میکنند تا شما بسته به نیاز خود بهترین انتخاب را انجام دهید. این عمل  کمک می کند تا هزینه های کسب و کار کاهش یابند و بازگشت سرمایه گذاری شما از نظر مالی سریع تر شود .

ایستگاه های کاری در چه صنعت هایی مورد استفاده قرار میگیرند ؟

راهکار های دیگر کمپانی ها

Autodesk | 3D Design, Engineering & Entertainment Software

یکی از مهمتری دغدغه های مهندسین و دیزاینر های حرفه ای , سیستمی قابل اطمینان و قابل ارتقا با قدرت بسیار بالا می باشد . کمپانی Autodesk یکی از برترین تولید کنندگان نرم افزار های سه بعدی نظیر 3D MAX , MAYA , AutoCad و … , با ارائه یک مسابقه طراحی و رندرگیری , پیشنهاد های خود را جهت انتخاب سخت افزار مورد نیاز برای طراحان حرفه ای را مطرح کرده

در ادامه با ما همراه باشید

ادامه مطلب
یک کاربر خانگی با یک مهندس و یا طراح که همواره پروژه های سنگینی انجام می دهند قطعا نیازهای متفاوتی خواهند داشت ، این بحث در خصوص استفاده خانگی و استفاده سروری از محصولات نیز صادق است ، پردازنده های سرورها سخت افزاری با پردازنده های سیستم های خانگی معمولا تفاوت دارند. برای اینکه بتوان این نیاز کاربران را برآورده کرد و در کنار آن بودجه افراد را نیز در نظر گرفت ، شرکت های تولید کننده میکروپروسسور مثل INTEL متوجه شدند که باید بین محصولات خود تنوع ایجاد کرده و محصولات متمایزی به بازار بر اساس نیاز کاربران ارائه دهند ، و این درست زمانی بود که خط تولید پردازنده های سری Core i و Xeon شروع به کار کردند. هر دوی این محصولات سالهاست که تولید می شوند اما برای بازارهای مختلف طراحی شده اند ، پردازنده های سری Core i برای برآورده کردن نیازهای عمومی و سیستم های خانگی مورد استفاده قرار گرفتند و پردازنده های سری Xeon برای استفاده در سرورهای سخت افزاری و انجام فرآیند های پردازشی سنگین ارائه شدند.

xeon

Intel Xeon Processors

محصولات Intel Xeon در حقیقت پردازنده های چند هسته ای با تعداد رشته های پردازشی زیادی هستند که براساس دستور ساختاری سیستم های 64 بیتی طراحی شده اند و بازار سیستم های سرور، دیتا سنتر ها و به اصطلاح بخش WorkStation را هدف قرار داده اند، تمام پردازنده های Xeon دارای برنامه مدیریت دیتا سنتر ها یا به اختصار DCM هستند که این ویژگی اجازه می دهد تا محصولات مورد نظر به طور پیشرفته ای بر روی اطلاعات و داده های سرور ها و دیتا سنتر ها نظارت داشته باشند، همانطور که گفته شد پردازنده های Xeon برای بخش سرور ها بسیار مناسب هستند و پیکربندی چند هسته ای و سازگاری با سوکت های مختلف همراه با پشتیبانی از حجم زیاد حافظه های اصلی این امکان را فراهم می کند تا در سیستم عامل های بخش تجاری 64 بیتی نظیر Windows Server 2008 به بهترین سطح عملکردی دست یابند، علاوه بر آن یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم پردازنده های Xeon قابلیت مدیریت توان مصرفی آن ها با توجه به میزان بار کاری سرور های مختلف می باشد، با پیشرفت سریع تکنولوژی در چند سال اخیر و مطابق با آن ساخت سرور ها و دیتا سنتر های پیشرفته نیاز به پردازنده های مرکزی با قابلیت پشتیبانی از دستور العمل های مختلف پردازشی بیش از گذشته احساس شده است به همین دلیل کمپانی اینتل با معرفی هر نسل جدید معماری پردازنده ها تغییراتی بنیادی را در خانواده Xeon ایجاد می کند، قرار دادن برخی از دستور العمل های هوشمند پردازشی و مدیریتی سرور ها مانند تسهیل درخواست های سریع پردازشی برای زیرساخت تعریف شده نرم افزارها (SDI)، نمایش معیارهای کلیدی از طریق تله متری جهت فعال سازی زیر ساخت برای ارائه خدمات با بهترین عملکرد، انعطاف پذیری و بهینه سازی هزینه های کل مالکیت و …. تنها بخش کوچکی از اقدامات اینتل جهت بهبود فرآیند پردازشی سیستم های سرور و دیتا سنترها می باشد، پردازنده های Xeon به جهت اینکه برای تسهیل فعالیت های بخش تجاری و بیزینس طراحی شده اند  و برخلاف سری Core برای کاربران خانگی یا عادی برنامه ریزی نشده اند.

core-i

Intel Core Processors

محصولات Intel Core در واقع رنج پردازنده هایی با دو الی چهار هسته اصلی همراه با رشته های پردازشی محدود را تشکیل می دهند که به یکی از پرفروشترین محصولات رده سیستم های کامپیوتری در چند سال اخیر تبدیل شده اند، برخلاف سری Xeon پردازنده های Core کاربران بخش سیستم های رومیزی (PC) را هدف قرار داده اند، این سری از پردازنده ها به دلیل فرکانس کاری زیاد دارای توانایی منحصر به فردی در پردازش برنامه های محاسباتی دسکتاپ محور می باشند، همچنین در بخش مجازی سازی (Virtualization) برنامه های گرافیکی با تکنولوژی HD تجربه بسیار بهتری را فراهم می کنند، این ویژگی عملکرد مناسبی را در بازی های رایانه ای در پی خواهد داشت و با توجه به این موضوع که اکثر بازی های ویدئویی جدید برای پردازنده هایی با دو الی چهار هسته پردازشی اصلی بهینه شده اند، در نتیجه انتخاب اول و آخر اکثر گیمرها برای تهیه سیستم گیمینگ خود به محصولات Intel Core خلاصه خواهد شد. سری پردازنده های اینتل Core دارای سه بخش اصلی با نام های Core I5 ،Core I3 و Core I7 می باشند که طبق تعداد هسته های پردازشی و عملکرد کلی تقسیم بندی می شوند، پردازنده های Core I7 با توجه به فرکانس زیاد و طراحی ویژه ای که دارند برای برنامه ها و نرم افزار های وابسته به دستورات پردازشی Single-Thread مشابه با بازی های رایانه ای فوق العاده سریع عمل می کنند.

از مزیت های پردازنده های Intel Xeon می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– دارای مقدار زیاد کش سطح سوم (L3 cache): مؤلفه های کش در واقع حافظه های اندکی با سرعت بسیار زیاد هستند که پردازنده ها برای تسهیل فرآیند پردازشی برخی از برنامه ها و نرم افزار ها از آن استفاده می کنند، نسبت به سایر محصولات اکثر پردازنده های Xeon بسته به نوع مدل از میزان L3 cache زیادی تقریبا 15 الی 30 مگابایت بهره می برند، این مقدار تقریبا دو برابر قدرتمندترین پردازنده های سری Core می باشد و دلیل اصلی پتانسیل پردازشی بهتر در اکثر سیستم های WorkStation تا حدودی به این مؤلفه ارتباط پیدا می کند.

پشتیبانی از ECC RAM: حافظه های اصلی Error Checking and Correction یا به اختصار ECC اکثر خطاهای ایجاد شده در مسیر داده ها را قبل از رخ دادن شناسایی و برطرف می کنند و منجر به خروجی داده های محاسباتی با بیشترین دقت و کمترین اشتباه خواهند شد. این مزیت اکثر کرش ها و خطا های سیستمی را محدود می کنند و عملکرد کلی با ثباتی را زمینه سازی خواهند کرد.

طول عمر بیشتر: تمام پردازنده های سری Xeon برای کار در شرایط پردازشی سخت و مداوم طراحی شده اند و از این نظر برتری قابل توجهی نسبت به همتاهای Core I7 دارند، برای بخش های تجاری که به دنبال محصولاتی با دوام و اطمینان بیشتر هستند قطعا سری Xeon انتخاب آشکاری خواهد بود.

بهره مندی از فناوری Hyperthreading: تمام پردازنده های Xeon حتی محصولات که در رده پایین ترین قیمت قرار می گیرند از فناوری Hyperthreading برا تسریع دستورات پردازشی پشتیبانی می کنند، این در حالی هست که در سری پردازنده های Core تنها محصول پرچمدار Core I7 از این ویژگی استفاده می کند و نسبت به پردازنده Core I5 با مشخصات سخت افزاری تقریبا مشابه اختلاف قیمتی قابل توجهی را شامل می شوند.

intel-graphics

از مزیت های پردازنده های Intel Core I7 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– قابلیت اورکلاک پذیری زیاد: Intel برای تفکیک پتانسیل اورکلاکی پردازنده ها از زمان معماری Sandy Bridge همواره دو محصول پرچمدار سری Core I5 و Core I7 خود را با پسوند K روانه بازار ها می کرد، عبارت K در آخر نام پردازنده بیانگر ضریب فرکانسی قابل تغییر می باشد، ویژگی مورد نظر توانایی اورکلاک پردازنده ها را به راحتی تا حد زیادی افزایش می دهد.

– استفاده از تراشه گرافیکی یکپارچه: کمپانی اینتل به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده ریز پردازنده ها در چند سال گذشته تمرکز ویژه ای در بخش تراشه های گرافیکی یکپارچه همراه با تولیدات پردازنده داشته است، اگر چه محصولات اولیه در زمینه عملکرد کلی چندان رضایت بخش نبوده اند و تنها توانایی انجام کار های ساده و مرسوم محیط سیستم عامل را داشتند اما در نسل پردازنده های Haswell که سال گذشته معرفی شدند اینتل تغییرات زیادی را در بخش تراشه های گرافیک مجتمع خود ایجاد کرد، گسترش بخش گرافیکی پردازنده های اینتل هم اکنون که زمان زیادی از معرفی نسل جدید پردازنده های SkyLake نمی گذرد به بیشترین پتانسیل عملکردی خود رسیده است و محصولات مورد نظر به راحتی از پس بازی های نوین امروزی بر خواهند آمد و مشکلی در اجرا عناوین جدید سه بعدی با تنظیمات گرافیکی مناسب نخواهند داشت.
بصورت کلی می توانیم تفاوت بین CPU های Pentium و Xeon را به شرح زیر خلاصه کنیم :

 • Core i در واقع CPU های خانگی یا Desktop شرکت اینتل هستند
 • Xeon در واقع CPU های صنعتی و خاص تجهیزات سرور سخت افزاری شرکت اینتل هستند
 • Core i ها برای استفاده تکی بهینه سازی شده اند
 • Xeon ها می توانند تا حتی 32 عدد CPU در کنار هم بصورت همزمان کار کنند
 • Xeon ها بهترین گزینه برای انجام فرآیند های Multi-Threating هستند
 • Core i ها دارای حافظه Cache کمتری نسبت به Xeon ها هستند
 • Pentium ها و Xeon ها Socket ها سخت افزاری کاملا متفاوتی دارند
با تکنولوژی NVIDIA Quadro به خلاقیت خود سرعت ببخشید

قدرتمند ترین پردازنده های گرافیکی مخصوص ایستگاه های کاری (WorkStations) و سرور ها در جهان . استفاده طیف عظیمی از کاربران فوق حرفه ای نرم افزار های حرفه ای , پیشنهاد اول تولید کنندگان برتر ایستگاه های کاری و حمایت یک تیم پشتیبانی بزرگ در تمامی جهان , همگی گواه بر این است که کارت گرافیک های سری Quadro باعث میشوند تا ذهن شما به راحتی بر روی انجام بهترین کارتان تمرکز کند .

این که شما در حال ایجاد محصولی انقلابی , طراحی یک نقشه معماری پیشگامانه , مرور داده های عظیم زمین شناسی و یا پردازش های تصویری حرفه ای به صورت Live باشید , کارت های گرافیکی Quadro به شما راهکار هایی برای درخشش بیشتر کارتان ارائه می کند .

عملکردی که می توانید به اعتماد کنید

 • اطمینان از سخت افزار سازگاری و با ثبات از طریق پشتیبانی NVIDIA از OpenGL, DirectX, OpenCL و NVIDIA CUDA، توسعه ISV، و گواهینامه ISV برای بیش از 100 برنامه های کاربردی حرفه ای .
 • با تکنولوژی NVIDIA Multi-GPU هم پا با عملکرد نرم افزار تان و یا حتی فراتر بروید ، با استفاده از ترکیبی از چند NVIDIA Quadro یا پردازنده های Tesla در همان سیستم , به طرز چشمگیری به تجسم و حجم کار محاسباتی شما سرعت می بخشد .
 • سخت افزار قابل اطمینان
  • عملکرد مطلوب عملیاتی، دوام و طول عمر بالا از مولفه های اصلی محصولات با کیفیت بالا و ویژگی های سخت افزاری قدرتمند هستند.

تکنولوژی های کمپانی NVIDIA

محصولات پیشنهادی ما برای بالاترین سطح ارائه خدمت به شما

HP Z840 TOWER WORKSTATION

با ایستگاه کاری HP Z840 به فراتر از مرز های محاسبات قدم بگذارید .
این ایستگاه کاری به شما را در بزرگترین پروژه هایتان یاری میرساند . ایستگاه کاری که ساخته شده تا بالاترین عملکرد برای بالاترین سطح محاسبات و مجازی ساز را در غالب یک شاسی صنعتی قابل ارتقا ارائه دهد .

هم اکنون سفارش دهید
HP ZBOOK 17 G3
 لپ تاپ ZBook 17 G3  دارای کاربرد حرفه ای در اجرای نرم افزارهای تخصصی مانند تری دی مکس ، مایا ، اتوکد ، فتوشاپ و نرم افزارهای مشابه که در آنها پروژه های رندر مورد نیاز است ، به عنوان یک لپ تاپ حرفه ای معرفی می شود.
هم اکنون سفارش دهید
NVIDIA Quadro M6000

وقتی نفس رندرینگ حبس می شود!

کارت های گرافیکی سری Quadro انویدیا به طور اختصاصی برای پردازش های گرافیکی سنگین طراحی و تولید می شود. محصولات این خانواده مشخصات قابل توجهی دارند و باید از عهده پردازش های سطح بالا طی چند یا چندین ساعت برآیند.

هم اکنون سفارش دهید

هرکجا و با هرنوع سیستم کاری که هستید , از تجربه ما برای بهبود کسب و کارتان استفاده کنید