پرینتر یا چاپگر، یکی از تجهیزات جانبی رایانه ها به حساب می آید و انواع مختلفی مانند چاپگرهای جوهر افشان، لیزری تک رنگ و لیزری رنگی دارد. البته هر یک از آنها کاربرد و اهداف بخصوصی دارند، مثلاً برخی پرینترها مخصوص کاربران خانگی، برخی مخصوص عکاسان دیجیتالی و یا … هستند که در این بخش از راهکارها قصد داریم به بررسی انواع پرینترها و کاربردهای آنها بپردازیم.

انتخاب پرینتر مناسب برای استفاده‌تان وقتی اهمیت پیدا می کند که بدانید برای هر نوع کاری یک دسته از پرینترها مناسب می باشند. پرینترها دارای تکنولوژی های مختلفی هستند که هریک متناسب با نیاز شما می تواند استفاده شود. پرینترها دارای شکل و ابعاد متفاوتی هستند، از پرینترهای کوچک گرفته تا پرینترهایی که مناسب کار در شبکه هستند. در ادامه با توجه به نوع کاربری، به بررسی انواع پرینترها می پردازیم.

1. کاربران خانگی

کاربران خانگی انتظارات زیادی از پرینتر خود دارند. دستگاه پرینتر آنها باید بتواند از پس فعالیتهایی همچون چاپ گزارشها و خبرنامه ها با یک بودجه بسیار اندک بر‌آید. به همین دلیل است که بهترین انتخاب این دسته پرینترهای اقتصادی مانند پرینترهای جوهری رنگی اداری و خانگی است.
این پرینترها شامل پرینترهای جوهری تک کاره میگردد که دارای صفحه نمایش لمسی، اتصال تحت وب، چاپ cloud و امکانات دیگر است.به عنوان جایگزین پرینترهای جوهری، این دسته می توانند از پرینترهای لیزری که دارای نصب آسان، سریع، با کیفیت بالای چاپ متون سیاه و سفید استفاده کنند.

2. دانش آموزان و دانشجویان

نوشتن پایان نامه یکی از نگرانی های عمده دانشجویان است. شما به پرینتری نیاز دارید که پشت سر هم و به سرعت صفحاتی که می خواهید را چاپ کند. برای انجام این کار پرینترهای سیاه و سفید لیزری بسیار مناسب می باشند. این دسته از پرینترها متون را سریعتر از اینکه بتوانید آنها را بخوانید چاپ می کنند.
در پرینترهای لیزری عموماً تونر صفحات بیشتری را ایجاد می کند تا اینکه بخواهید از کارتریج جوهری استفاده کنید. بنابراین شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.
به عنوان جایگزین پرینترهای لیزری، می توانید از پرینترهای جوهری چندکاره استفاده کنید که امکانات جانبی مانند کپی، فکس و اسکن را نیز دارا می باشد. اگر می خواهید این دسته از پرینترها را که کمی سریعتر هم هستند انتخاب کنید باید به هزینه بالای کارتریج جوهری و کاغذ توجه کنید.

3. عکاسان دیجیتالی

هر پرینت جوهری می تواند عکس رنگی چاپ کند اما اگر می خواهید نتیجه حرفه ای را مشاهده کنید شما نیاز به پرینتری دارید که دارای ابزار مدیریت رنگ باشد و چاپ عکس آن از کیفیت بالایی برخوردار باشد.اگر قصد دارید فقط یک پرینتر خریداری کنید، از آنجاییکه پرینترهای جوهری به خوبی از پس وظایف چاپ بر می آیند بهترین انتخاب شما می باشند. بعضی از مدلهای این دسته از پرینترها از فناوری انتقال حرارتی رنگ استفاده می کنند که گرما وضعیت فیزیکی جوهر را تغییر می دهد تا کاغذ را بپوشاند. پرینترهای Snapshot نیز میتوانند مستقیماً از دوربین های دیجیتالی سازگار عکس را چاپ نمایند.به عنوان جایگزین پرینترهای جوهری و در صورتیکه کار شما عکسهای دیجیتالی است، می توانید پرینترهای چند کاره را انتخاب نمایید. این پرینترها علاوه بر اینکه عکسها را با کیفیت بهتری تولید می کنند، دارای قابلیت اسکن کردن نیز می باشند و این دو در کنار سایر قابلیت ها باعث کاهش هزینه های شما میگردند.علاوه بر این بیشتر پرینترهای چند کاره دارای حافظه جانبی و صفحه نمایش LCD می باشند که به پیش نمایشی از فایلی که قرار است چاپ شود را نشان می دهد. همچنین این پرینترها دارای امکان اتصال از طریق اترنت و بیسیم نیز می باشند و دو قابلیت AirPrint و Cloud Print نیز از دیگر امکانات پرینترهای چند کاره است.

4. کسب و کارهای کوچک

صاحبان کسب و کارهای کوچک می توانند برای حوزه فعالیتی خود از پرینترهای چندکاره استفاده نمایند. این دستگاه هایی که جای کمی را اشغال می کنند در هر دو مدل لیزری و جوهری موجود می باشند که دارای امکان ارسال فکس، کپی و اسکن نیز هستند.
بر اساس امکانات اضافه ای که انتخاب می کنید( برای مثال کاغذکش خودکار، چاپ خودکار دو رو و قابلیت بیسیم) قیمت این پرینترها نیز تغییر می کند.
البته اگر شما در حال حاضر دارای دستگاه فکس و یا اسکنر جدا می باشید، یک پرینتر لیزری نیاز شما را برآورده می کند و لزومی به خریداری پرینتر چند کاره وجود ندارد.

5. شرکتهای بزرگ

پرینترهای لیزری مناسب استفاده شرکتهای بزرگ می باشند. این پرینترها از پس چندین وظیفه چاپ همزمان بر می آیند و دارای پردازنده سریعتر، حافظه جانبی بیشتر و موتور چاپی که قابلیت چاپ 35 برگ در دقیقه را دارا می باشد دارند.
این پرینترها دارای قیمت نسبتاً بالای هستند و مناسب برای کار گروهی می باشند. پرینترهای لیزری این دسته دارای امکاناتی همچون چاپ تحت شبکه، تونر با ظرفیت بالا و سینی ورودی و خروجی بزرگتر می باشند.
به عنوان جایگزین پرینترهای لیزری، یک پرینتر جوهری کلاس تجاری می تواند برای تیمتان کافی باشد. بیشتر این مدلها از چاپ تحت شبکه و اتصال بیسیم پشتیبانی می کنند.
در زمانیکه شما به دنبال پرینتر مورد نیاز خود هستید، شرکتهای تولید کننده بیکار ننشسته اند و مشغول طراحی و تولید پرینترهای خاص (مانند پرینترهای قابل حمل) می باشند.

ما با توجه به تخصص و تجربه ی خود به شما راهکارهای مناسب برای انتخاب پرینتر با توجه به نیاز و کارآیی ارایه داده ایم.ابتدا نوع کارایی خود را مشخص کنید.

پرینتر سه بعدی یکی از فناوری های نوظهور است و این قابلیت را ایجاد می کند که هر گونه جسم سه بعدی را با هر نوع پیچیدگی تولید کند و برای این کار لازم است تنها شکل مورد نظر در یکی از نرم افزارهای سه بعدی ساز طراحی و بعد آن را با متریال های مختلف چاپ کرد.

تمامی سازندگان و تولیدکنندگان صنعتی برای تست محصولات خود، نیاز به پیش تولید آن به منظور تکمیل و برطرف نمودن نقص های احتمالی دارند. امروزه چاپ سه بعدی این امکان را فراهم کرده که در کوتاه ترین زمان، کم ترین هزینه و صرف نظر از پیچیدگی های نمونه، پیش تولید را انجام دهند. برای این کار فرآیندهای مختلفی از چاپ سه بعدی وجود دارد که هر کدام از آنها در صنایع مختلف استفاده می شود و برای چاپ نمونه به وسیله هر کدام از این فرایندها نیازمند مدل سه بعدی نمونه، توسط نرم افزارهای سه بعدی سازی مانند CAD و یا اسکنرهای سه بعدی هستیم.

اساس کار این چاپگرها این است که فایل سه بعدی توسط نرم افزارها به لایه های مجزا تفکیک شده و توسط پرینتر قابل خواندن می شود سپس چاپگر به طراحی و ساخت لایه ها پرداخته و در نهایت نمونه مورد نظر ساخته می شود. فنآوری های متفاوتی از چاپ سه بعدی هستند که هر کدام با مواد اولیه مخصوص عملیات چاپ را انجام می دهند. این مواد می توانند از جنس پلاستیک، فلز، سرامیک و… باشند. درحال حاضر بیشترین کاربرد بازار جهانی از مواد پلاستکی است که معمولاً ABS و PLA مناسب ترین آنها هستند.

پرینترهای سه‌بعدی چگونه کار می‌کنند؟

در مورد چگونگی کارکرد این دستگاه‌ها و تفاوت اساسی آن‌ها با دستگاه‌های CNC (دستگاه‌های کنترل عددی) نیز بایستی گفت که پرینترهای سه‌بعدی عمدتاً از روش استفاده از مواد مذاب برای ساختن محصول نهایی استفاده می‌کنند ولی دستگاه‌های CNC عمدتاً از طریق برش یا جدا کردن بخشی از یک محصول کلی برای رسیدن به محصول نهایی استفاده می‌کنند.البته در مورد کنترل هر دو دستگاه بایستی آموزش‌های لازم را دیده باشید وگرنه این دستگاه‌ها به‌راحتی قابل‌استفاده نیستند.

تفاوت تمامی پرینترهای سه بعدی در تکنولوژی و مواد مصرفی آنها است که آنها را از هم متمایز می کند. به عنوان مثال برخی پرینترهای سه بعدی بر پایه پودر (نایلون، پلاستیک، سرامیک و فلز) که با استفاده از یک منبع حرارت نوری (لیزر) ذوب شده و سپس جامد می شوند و شکل نمونه مورد نظر را می گیرند عمل چاپ را انجام می دهند. در برخی دیگر رزین های پلیمری با استفاده از لیزر لایه به لایه سفت و سخت شده و شکل جامد به خود می گیرند. (این لایه ها بسیار نازک هستند).

جهش قطرات ریز از مواد به سطح پلت فرم نیز که بیانگر تکنولوژی جوهر افشان در چاپ دو بعدی هستند، در چاپ سه بعدی به عنوان تکنولوژی جهش چسب شناخته می شوند.

رایج ترین این تکنولوژی ها، روش FDM است که در آن مواد اولیه از جنس پلاستیک ABS و یا PLA به صورت رشته ای از طریق نازل دستگاه عبور کرده و پس از گرم شدن عمل لایه سازی را انجام می دهد از آنجا که چاپ سه بعدی امکان ساخت مستقیم و دقیق قطعات را فراهم می کند می توان با این تکنولوژی اشیا پیچیده و با قابلیت های بسیار بالا را بدون نیاز به مونتاژ و در کمترین زمان تولید کرد.

تحلیل امنیت پرینتر ها

hero_bg_tcm245_2128793_tcm245_2128780_tcm245-2128793

پرینتر خود را چگونه امن کنید؟ آیا می دانید که امنیت پایین پرینتر می تواند به شما آسیب بزند.برای شناسایی امنیت چاپ و چاپگر خود راهکارما را دنبال کنید.

مناطق امنیتی که باید روی آن متمرکز شوید…

امروزه پرینترهای چند کاره بیشتر از یک پرینت ساده مورد استفاده قرار می گیرند.فروشگاه و دفاتر،اطلاعات حساس خود را پرینت می کنند و نیازهای خود را تامین می کنند . پرینترهای تحت شبکه یک نوآوری بزرگ برای کمک به ساده تر کردن فرآیند های کسب و کار و افزایش بهره وری می باشد،پس اگر شما به شبکه متصل هستید حتما باید نسبت به محافظت از پرینتر خود اقدام کنید.

دستگاه

دفاتر و فروشگاه هایی که اطلاعات حساسی دارند و باید به طور مداوم پرینت بگیرند،ممکن است اطلاعات حساس آنها در حین کار پاک شود ، رمزنگاری می تواند بسیار مناسب باشد.

اطلاعات شبکه

در پرینت هایی که از قابلیت شبکه استفاده می کنند،به راحتی مانند یک کامپیوتر هک می شوند ، و یک نقطه ورود برای نرم افزار های مخرب و ویروس ها می باشد.

کنترل دسترسی و احراز هویت

در صورت عدم انتخاب دسترسی به اسناد حساس , هر کاربری می تواند به آسانی به آن ها دسترسی پیدا کند،پس دسترسی به تنظیمات پرینتر خود را تنها به مدیر محدود کنید.

نظارت و مدیریت

عدم کنترل چاپگر متمرکز می توانید به تلاش های ناکارآمد و ناقص منجر شود. تنها با کمی زمان می توان  تنظیمات امنیتی چاپگر را انجام دهید

اسناد

جعبه خروجی محافظت نشده یک راه آسان برای سرقت داده های حساس شما به دست افراد سودجو است. همچنین ورودی محفاظت نشده نیز می تواند کاغذ های مخصوص مانند سهام ویا چک شما را به راحتی در دسترس سرقت قرار دهد.

تحلیل راهکارهای قابلیت حمل پرینترها

hero_mobility_tcm245_1738978_tcm245_1738887_tcm245-1738978

راهکارهای مناسب برای کمک به کارمندان شرکت خود برای پرینت و کارهای دفتری , با استفاده از گوشی های هوشمند ، تبلت و سخت افزارهای جدید .

 

پیش نیازهای موردنیاز برای چاپ همراه

برای اینکه این امکان وجود داشته باشد،تا شما بتوانید از این قابلیت استفاده کنید  :

1-تلفن همراه هوشمند شما باید توانایی امکان برقراری ارتباط با دستگاه پرینتر مورد نظر را داشته باشد.

2- تلفن همراه هوشمند شما باید امکان اتصال بی سیم و یا وایرلس را داشته باشد.

تلفن همراه با هر سیستم عاملی،مانند اندروید،ویندوز 8 یا 10 ویا ios و…. به راحتی می تواند اسناد را با فرمت های مختلف مثل PDF،Word ویا هر فرمت رایج دیگری چاپ کند.

به طور کلی شما از دو طریق می توانید از این قابلیت استفاده کنید:
213e

1- چاپ مستقیم

از طریق برنامه های مخصوص پرینت،یا استفاده از وایرلس و یا استفاده از تکنولوژی NFC . از این طریق، شما می توانید در کنار حفظ امنیت و اطمینان بالا ، بدون نیاز به مدیریت پیشرفته ، کار چاپ را انجام دهید . در این روش نیاز به نرم افزار مدیریت از راه دور پرینتر خود را دارید و بدون اتصال به شبکه و فقط از طریق تکنولوژی وایرلس می توانید به پرینتر متصل شوید و از آن استفاده کنید.
1sas
2. مدیریت همراه پرینت

در این روش شما با استفاده از سیستم مدیریت پرینت های خود می توانید ، تاریخچه و یا انواع پرینت هایی که درطول روز و یا ماه خود می گیرید در گوشی همراه یا تبلت و یا نوت بوک خود بایگانی کنید . از مزیت های این روش می توان به همراه داشتن گزارش ها و کنترل فعالیت های چاپ ، امنیت بالاتر نسبت به روش های مستقیم چاپ ، امکان ایجاد کنترل دسترسی با توجه به استراتژی شرکت اشاره کرد.

انقلابی در صنعت چاپ سه بعدی – با HP Voxel اشنا شوید

شرکت HP  پیش نمایشی را از اولین پرینتر های نسل جدید از چاپگر های سه بعدی را به نمایش عمومی قرار داد.
به گفته سازندگان این پرینتر ده برابر یا بیشتر از پرینتر های نسل قبل کارامدتر می باشد و از نظر مواد مصرفی نصف نمونه های قبلی هزینه نگهداری و موارد مصرفی دارند
از زمانی که HP  وارد ساخت عرصه تولید پرینتر های سه بعدی شد این مدل انقلابی جدید در ساخت این پرینتر ها به وجود آورده است . که نهایتا به نام مدل JET Fusion 4200  نام گرفت .

در ادامه با ما همراه باشید

ادامه مطلب
HP DesignJet Z6200 Photo Production Printer

بالاترین حد کیفیت چاپ با ۸ رنگ مجزا

پلاتر زد 6200 اچ پی دارای 8 کارتریج مدل 771 است که نشان از تولید رنگ های بینهایت طبیعی می باشد . این پلاتر برای کارهای بسیار عریض ساخته شده که توانایی چاپ تا عرض 1/524 متر را دارا می باشد. همچنین میزان رم این پلاتر قابل افزایش است.کیفیت چاپ این پلاتر 2400x 1200 dpi است که با این کیفیت، نقشه ، نمودار ، پوستر و عکس های با کیفیت را می تواند چاپ نماید.

هم اکنون سفارش دهید

هرکجا و با هرنوع سیستم کاری که هستید , از تجربه ما برای بهبود کسب و کارتان استفاده کنید