HPN

فهرست مطالب

با فناوری Ultra Black در نمایشگرها آشنا شوید!

مرور :
با فناوری Ultra Black در نمایشگرها آشنا شوید!
فناوری Ultra Black دستاورد یک شرکت کره‌ای در توسعه و تولید نمایشگرها است که باعث می‌شود کیفیت پخش تصاویر در شرایط نوری روشن، افزایش قابل توجهی داشته باشد. اینکه اکثر افراد در شرایط نوری روشن به تماشای تلویزیون می‌پردازند، یک حقیقت است؛ اما بیشتر آن‌ها نمی‌دانند که اینکار باعث می‌شود تصاویر مصنوعی‌تر جلوه کنند. همچنین نور طبیعی باعث ایجاد انعکاس بر روی نمایشگر خواهد شد. این عامل هم خود باعث می‌شود رنگ‌ها به صورت اشباع شده و یا کم‌رنگ به نظر بیایند. در هر حال، این تکنولوژی  که Ultra Black نام دارد که با استفاده از این فناوری حتی در شرایط نوری روشن محیط‌های داخلی، افراد تجربه‌ای مطلوب از تماشای نمایشگر خواهند داشت. مزایای این فناوری بسیار خوب به نظر می‌رسد، اما تکنولوژی بکار گرفته شده در Ultra Black چندان هم پیچیده نیست. این فناوری در واقع یک لایه‌ی برجسته بر روی نمایشگر اضافه می‌کند که مسیر نورهای تابیده شده  تغییر میکند. البته بدون آن که در نور تابیده شده از خود پنل مشکلی به وجود بیاید. در نتیجه انعکاس نورهای تابیده شده به صفحه‌نمایش کاهش چشمگیری خواهد داشت.

اگر دید خود را کمی دقیق‌تر کنیم مشخص می‌شود که علت کاهش کیفیت با افزایش نور محیط، افزایش نور بازتاب شده از سطح نمایشگر یا تلویزیون به چشمان ما می باشد. در واقع اگر نوری که از نمایشگر می‌آید بیشتر نور پشت پنل باشد، کیفیت تصویر دستخوش تغییر نمی‌شود . مشکل اصلی زمانی ایجاد خواهد شد که نور محیط توسط پنل، بازتاب شده و به چشمان ما برسد.

راهکار فناوری Ultra Black

برای حل مشکل عدم نمایش صحیح رنگ‌ها به دلیل نور زیاد محیط، راهکاری مانند آنچه ساختار چشم یک پروانه دارد را مد نظر قرار می دهیم. چشم حشراتی مانند پروانه‌ها ساختار جالبی دارد.  ناهمواری‌های میکروسکوپی چشم حشره هنگامی که نور به صورت مستقیم به آنها بتابد با کاهش شدت نور به دلیل انعکاس چندین باره آن، میزان شدت نور  را کاهش می دهد. در این صورت، چشم حشره می‌تواند همواره نور تنظیم شده‌ای از محیط را دریافت کند.

در فناوری Ultra Black  این راهکار  به صورت معکوس پیاده شده و نمایشگر هایی که با استفاده از آن ساخته می‌شوند را با پنلی متشکل از پستی و بلندی‌های میکروسکوپی طراحی کرده تا از شدت نورهای محیطی و بازتاب آنها به چشم کاربر کاسته شود.

با استفاده از این دیدگاه ساده سامسونگ، دیگر نیازی نیست تا برای تماشای تلویزیون با کیفیت مناسب نور محیط را تا حد ممکن کم کنید و یا نور زمینه نمایشگر را بیش از حد زیاد کنید چرا که توسط Ultra Black بازتاب نورهای جانبی از سطح پنل به حداقل خود رسیده و در این حالت نوری که با نگاه کردن به تلویزیون به چشم ما می‌رسد بیش از منبع داخلی یعنی خود تلویزیون است.

برای آگهی از جدید ترین مقالات تکنولوژی از hpn بازدید کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید