سرانجام مایکروسافت یک آپدیت تجمیعی (Cumulative) جدید برای نسخه 1809 یا همان آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 منتشر کرد. این آپدیت که با شناسه KB4482887 شناخته می‌شود، بیلد سیستم عامل را به 17763.348 ارتقا می‌دهد و با رفع باگ‌های مهم و بهبود کارایی همراه است. در ادامه می‌توانید این آپدیت را را برای سیستم خود دانلود کنید.

اولین و مهم‌ترین تغییر این آپدیت اضافه شدن Retpoline یا راهکار مهندسان گوگل برای رفع نقص‌های امنیتی مرتبط با گونه دوم آسیب پذیری Spectre است که برخلاف رفع اشکال اولیه، باعث افت چشمگیر کارایی نمی‌شود. گفته می‌شود اغلب وصله‌های ارائه شده برای آسیب پذیری های Meltdown و Spectre کم و بیش باعث افت کارایی می‌شوند، بنابراین این آپدیت تجمیعی می‌تواند از شدت آن بکاهد، از این رو نصب آن ایده خوبی به نظر می‌رسد.

افزون بر آنچه که اشاره شد، این آپدیت یک مشکل مرتبط با Action Center را برطرف می‌کند که برای چندین ماه متوالی کاربران ویندوز 10 انتظار رفع آن بودند. این باگ باعث نمایش Action Center در سمت چپ صفحه پیش از نمایش آن در سمت راست می‌شد. البته مایکروسافت در بیلدهای پیش نمایش آن را برطرف کرده بود اما حالا به آخرین نسخه پایدار از سیستم عامل ویندوز 10 رسیده است.
همچنین این آپدیت چندین باگ شناخته شده از زمان آپدیت تجمیعی قبلی ویندوز 10 را برطرف می‌کند که می‌توان به باگ Microsoft Access 95 و گیر کردن مرورگر Internet Explorer هنگام بارگذاری تصاویر را برشمرد.
علی رغم همه آنچه که گفته شد، این آپدیت خود حاوی دو باگ رفع نشده اما کمتر مهم است. اولین آنها به مرورگر Internet Explorer و اشکال در اعتبارسنجی مربوط می‌شود. اما دومین مشکل که به عنوان Error 1309 شناخته می‌شود، به نصب یا حذف برخی از فایل‌های MSI  و MSP مربوط می‌شود که به گفته مایکروسافت تا پیش از رفع آن می‌توان به آسانی خطای نمایش داده شده را نادیده گرفت.

نصب این آپدیت به کلیه کاربران نسخه 1809 ویندوز 10 توصیه می‌شود. برای دانلود فایل نصبی آپدیت KB4482887 ویندوز 10 اینجا کلیک کنید.