صفحه نمایش Retina

نمایشگر رتینا، نوعی از تکنولوژی صفحه نمایش است که در آخرین محصولات شرکت اپل معرّفی شد.
نمایشگر رتینا به صفحه نمایش های LCD اطلاق می شود که به حدّی تراکم پیکسلی بالایی دارد که چشم انسان قادر به تشخیص پیکسل ها در مسافت معمولی نیست. تراکم پیکسلی در دستگاههای دارای صفحه نمایش رتینا متناسب با اندازه صفحه نمایش است. در صفحه نمایش های رتینا همه چیز با جزئیات و واضح است. صفحه نمایش رتینا به گونه ای طراحی شده که لبه های دندانه ای پیکسل ها را نرم تر می کند و کیفیت بالاتری از یک تصویر ارائه می کند.
تاثیر این تکنولوژی صفحه نمایش در کاربردهای مختلف مشهود است و به ویژه در متن که لبه های فونت ها منحنی هستند اساساً تکنولوژی رتینا فونت های نرم تری ارائه می کند.
کیفیت تصویر نمایشگر رتینا از چندین فاکتور نشئت می گیرد:
1.تراکم بالاتر پیکسل ها که تصویر را می سازند.
2.میزان بالاتر کنتراست در روشن تر بودن رنگ سفید و تیره تر بودن رنگ سیاه نسبت به مدل های قبلی
3.تکنولوژی IPS برای ارتقای نمایش زاویه ها
طبق ازمایش های انجام شده رزولوشن صفحه نمایش رتینا،حدود 326 پیکسل در هر اینچ است.

صفحه نمایشDreamColor
تکنولوژی DreamColor جایزه علمی و مهندسی 2015 از آکادمی هنرهای سینمایی وعلوم برای کیفیت رنگ های فوق العاده طبیعی از صفحه نمایش با وضوح بالا به دست آورد زیرا مهمترین مشخصه‌های مانیتورهایی که توسط عکاسان ، فیلم‌سازان یا انیمیشن سازان حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد ، وضوح بالا و توانایی نمایش صحیح و تفکیک رنگ عالی می‌باشد. مانیتورهای DreamColor با انواع 2560×1440 و 4096×2160 و full HD یا 1920×1080 و یا حتی وضوح 4K یا Ultra HD 3840×2160 و نیز قابلیت نمایش 1.07 میلیارد رنگ به خوبی پاسخگوی این نیاز خواهند بود.
شرکت HP پیشرو در جلوه های بصری و استودیوهای انیمیشن به ایجاد راه حل های سفارشی برای بهبود وضوح پروژه ها برای کاربران پرداخته است و این تکنولوژی در سری Dream color این شرکت به وضوح به چشم می خورد.صفحه نمایش با نرخ همگام سازی برای مطابقت با فیلم،کنترل فضاهای رنگی از راه دور ،طراحی شده برای حرفه ای ها و مهندسان و کاربران فوق حرفه ای که خواهان رنگ با کیفیت دقیق، وضوح بالا هستند. همچنین این تکنولوژی و پانل های با کیفیت بالا اجازه می دهد تا کاربران حرفه ای برای دیدن تعداد بیشتر و عمیق رنگ ها، به خصوص رنگ سیاه ، و میزان روشنایی و گام پیکسل مناسب از این سری مانیتورها لذت ببرند.
با ما همراه باشید….


http://instagram.com/hpn.ir