چطور رمزعبور یک فایل pdf را حذف نماییم؟

برخی از فایل های pdf با یک پسورد رمزنگاری شده اند، که این کار باعث می شود تا هر زمان که شما بخواهید یک سند pdf را مشاهده کنید، مجبور به وارد کردن رمزعبور شوید. اگر احساس می کنید که سند مهم شما دور از دسترس سایرین و در جای امنی قرار دارد در نتیجه می توانید این رمزعبور خسته کننده را حذف نمایید. برای آگاهی از چگونگی این کار در ادامه با ما همراه باشید.

اگر شما از مرورگر کروم در سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس یا کروم استفاده می کنید، در نتیجه می توانید مستقیما از طریق مرورگر خود این کار را انجام دهید. برای این منظور ابتدا فایل pdf را باز نموده و سپس رمزعبور آن را وارد کنید. حال که قادر به دیدن محتویات این فایل هستید، بر روی آیکن پرینتر که در نوار ابزار وجود دارد کلیک نمایید.

در زیر بخش Destination بر روی دکمه change کلیک کنید و گزینه save as pdf را انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه save کلیک کنید. پس از این کار از شما خواسته می شود تا یک نام و مسیر برای فایل جدید pdf خود معین کنید. فایل pdf جدید شما دقیقا دارای همان محتویات فایل pdf اصلی است. با این تفاوت که دیگر از رمزعبور خبری نیست.
این روش در هر سیستم عاملی توسط مرورگر کروم قابل پیاده سازی است. هم چنین شما می توانید همین ترفند را توسط سایر اپلیکیشن ها و PDF printerهای دیگر انجام دهید. برای مثال ویندوز ۱۰ دارای یک pdf printer است. بدین معنا که شما می توانید با استفاده از مرورگر Edge و هر نرم افزار دیگری که مخصوص مشاهده فایل های pdf در ویندوز ۱۰ است این کار را انجام دهید.
با ما همراه باشید… .


http://instagram.com/hpn.ir
http://telegram.me/hpnco